English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در نشست تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی اعلام شد: ۱۸ برنامه در قالب هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار می شود

در نشست تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی اعلام شد: ۱۸ برنامه در قالب هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار می شود
در نشست اتاق فکر چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی که با حضور مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع)،برگزار شد اعلام شد: 18 برنامه در قالب هفدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سال 98 برگزار می شود.

 

 

11  ه گزارش خبرگزاری رضوی از تهران، نشست تخصصی چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی با حضور محمود رضا برازش مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، احد جاودانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر جشنواره آواها و نواهای رضوی، محمد حسین اسماعیلی معاون هنری و سینمایی و دبیر اجرایی این جشنواره، احمد صدری دبیر تخصصی، علی ثابت نیا رئیس انجمن موسیقی ایران و تنی چند از مسئولین و کارشناسان در محل این بنیاد در تهران برگزارشد.

 
در ابتدای این نشست مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) به ارائه گزارشی در مورد برنامه های هفدهمین جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) پرداخت و گفت: جشنواره آواها و نواهای رضوی یکی از شاخص ترین برنامه های این بنیاد است که مورد استقبال بسیاری از هنرمندان علاقه مندان این حوزه قرار گرفته است.
جشنواره ای در راستای تعمیق فرهنگ رضوی
وی ادامه داد: با توجه به دوره های برگزاری موفق این جشنواره در سنوات گذشته و  حصول نتایج مطلوب و میزان رضایتمندی و همچنین دستیابی به اهداف تبیین شده، این جشنواره بعنوان یکی از 18 برنامه قابل اجرا در هفدهمین جشنواره فرهنگی و هنری امام رضا(ع) قرار گرفته است.

 
برازش با بیان جایگاه ویژه و اهمیت چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی در لیست برنامه های موضوعی بنیاد اظهار امیدواری کرد برگزاری این جشنواره توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران می تواند در دوره جدید نیز همانند دوره های گذشته و بصورت پویا در رسالت ترویج و تعمیق فرهنگ منور رضوی موفق عمل نماید.
جشنواره بین المللی
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز در این نشست برگزاری چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی را اتفاقی متبرک و معنوی دانست و گفت: باید تلاش کنیم با اجرای چنین برنامه ها و تولید آثار هنری با موضوع دینی و محوریت ائمه علیهم السلام شور و نشاط اجتماعی و تبلیغی را بین مردم  ایجاد نماییم.
 
جاودانی تأکید کرد: استان تهران با توجه به مولفه هایی نظیر بهره مندی از موقعیت استان پایتخت، وسعت و گستره  شهرستان های استان، جمعیت زیاد و تنوع اقوام و بسیاری موارد دیگر متاسفانه در حوزه برخورداری از امکانات فرهنگی وهنری بسیار فقیر است لذا همه تلاش ما در حوزه موسیقی و اجرای برنامه هایی از این دست باید مردمی بودن این نوع برنامه ها باشد.
 
وی ابراز امیدواری کرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با برخورداری از توان مدیریتی و کارشناسان باتجربه در حوزه اجرایی و همچنین تعیین اعضای شورای سیاستگذاری متخصص و  نیز تشکیل اتاقهای فکر  می تواند این رویداد بزرگ و معنوی را نیز همچون ادوار گذشته و بصورت بین المللی به سرانجام مطلوب برساند.
فراخوان جدید بزودی اعلام می شود
در ادامه این نشست محمد حسین اسماعیلی از تنظیم پیش نویس فراخوان چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی خبر داد و گفت: فرخوان جشنواره چهارم  طی جلسات برگزارشده و با توجه به ارزیابی ها و کارشناسی های انجام شده  با تغییراتی  و در شکلی جدید تدوین شده است .
 
وی ادامه داد:  تجربیات سالهای گذشته نشان داده است که تمامی ژانرهای موسیقی در بخش های جشنواره مورد استقبال قرار نگرفته است و موسیقی مقامی و نواحی مختلف ایران از بیشترین تنوع و ظرفیت برخوردار بوده است. لذا برآن هستیم تا در دوره جدید برگزاری به این نوع موسیقی بیشتر پرداخته شود.
سفارش آثار
معاون هنری و سینمایی و دبیر اجرایی جشنواره افزود: در چهارمین دوره جشنواره آواها و نواهای رضوی مقرر شده است تا با سفارش آثار موسیقی به هنرمندان صاحب اثر در حوزه رضوی و اجرای عمومی نسبت به معرفی و عرضه آن آثار اقدام شود.
 
وی با ابراز خرسندی از جایگاه مناسب  جشنواره آواها و نواهای رضوی در میان هنرمندان و اهالی هنر تأکید کرد: با توجه با اینکه این جشنواره پس از سه سال در اقصی نقاط کشور و نزد هنرمندان موسیقی کاملا شناخته شده است امیدواریم در این دوره نیز به یاری خداوند متعال با برگزاری جشنواره ای مطلوب، دستیابی به نتایج و اهداف متصور آن را در تمامی موارد شاهد باشیم .
حضور حداکثری هنرمندان موسیقی در جشنواره
سپس احمد صدری دبیر تخصصی جشنواره با تشریح آمار اقتباس شده از حضور استان های شرکت کننده در دوره های گذشته جایگاه موسیقی اقوام را در سه دوره برگزار شده بسیار مطلوب و حائز اهمیت دانست وگفت: حضور حداکثری هنرمندان از سراسر استان های کشور در این جشنواره نشان از علاقه و ابراز ارادت ایشان نسبت به ساحت مقدس امام هشتم دارد و این امر باعث شده تا جشنواره آواها و نواهای رضوی جایگاه خود را نزد علاقمندان و ارادتمندان حضرت رضا (ع) جایگاه خود را پیدا کند.
 
وی افزود: بر اساس آمایش میدانی که از شهرستان ها در سنوات گذشته بعمل آمده است می توان گفت هدف تمرکز زدایی و ارائه آثار هنرمندان در سطح شهرستان ها یکی از مهمترین و بهترین نتایجی بود که از برگزاری جشنواره در نقاط مختلف استان احصا شد.
 
صدری با تاکید بر مردمی شدن جشنواره گفت: اجراهای کوچک موسیقی با محوریت موضوع رضوی در مراکز پرجمعیت و مناطق پر تردد نظیر مبادی مترو ،میادین و پارک ها بعنوان بخش جنبی جشنواره را در دستور بررسی داریم تا بتوانیم ازین طریق نیز به عرضه فراگیر و معرفی آثار موسیقی با موضوع امام رضا (ع) بپردازیم.
 
بعد از این سخنان هر یک از اعضای نشست دیدگاه ها و نقطه نظرات خود را پیرامون چگونگی انعقاد تفاهم نامه، هزینه ها و نحوه همکاری های متقابل  بیان نمودند.
 
گفتنی است چهارمین جشنواره آواها و نواهای رضوی همزمان با میلاد پربرکت حضرت امام رضا(ع) و حضرت فاطمه معصومه(س) در دهه کرامتسال آینده در تهران برگزار خواهد شد.

 

 

 

www.razavi.news/fa/report/38473
۱۸ دی ۱۳۹۷ ۱۳:۴۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.