English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مشارکت‌کانون وکتاب‌خانه‌های‌عمومی‌استان یزد در جشنواره‌ی کتاب‌خوانی‌رضوی

مشارکت‌کانون وکتاب‌خانه‌های‌عمومی‌استان یزد در جشنواره‌ی کتاب‌خوانی‌رضوی
به منظور تعامل و مشارکت کانون استان یزد در بخش کودک ونوجوان هفتمین جشنواره‌ی کتاب‌خوانی‌رضوی، نشست مشترک مدیرکل کانون این استان با مدیرکل اداره‌ی کتاب‌خانه‌های‌عمومی یزد برگزار شد.


به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، نشست هم‌اندیشی و هماهنگی هفتمین جشنواره‌ی کتاب‌خوانی رضوی با حضور عباسعلی دانافر مدیرکل کانون استان یزد و رقیه دوست‌فاطمی‌ها مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی این استان در محل اداره کتاب‌خانه‌های عمومی یزد برگزار شد.
دراین نشست یک ساعته پیرامون مشارکت کانون در بخش کودک ونوجوان هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی، بحث و گفت‌وگو شد و مقررشد در این راستا با توجه به کتاب‌های معرفی شده از سوی نهاد‌کتاب‌خانه‌های عمومی کشور، شرایط حضور اعضای کودک ونوجوان کانون استان یزد فراهم شود و از سوئی مربیان و نیز خانواده‌ها هم با اطلاع رسانی در این زمینه، در بخش بزرگسال شرکت کنند.

عباسعلی دانافر مدیرکل کانون استان یزد در این نشست گفت: کار کردن در حوزه‌ی رضوی، بزرگ‌ترین افتخار ما ایرانیان است که میزبان آقا علی بن موسی الرضا هستیم و گسترش فرهنگ رضوی دربین جامعه و خانواده‌ها نیز می‌تواند اثرات مثبتی به همراه داشته باشد.
وی افزود: پیرامون جشنواره‌ی کتاب‌خوانی رضوی از آن جایی که کتاب و کتاب‌خوانی، یکی از رسالت‌های کانون است، تمام تلاش خود را در حوزه‌ی کودک ونوجوان و حتی بزرگسال به کار گرفته و مصوباتی خواهیم داشت تا دورترین نقطه در این راستا همکاری نمایند و شرکتی فعال داشته باشند.
مدیرکل کانون استان یزد در ادامه اظهار داشت: دراین جشنواره همکاری خواهیم نمود تا راه و روش و منش امام رضا(ع) نهادینه شود و فرهنگ رضوی با تزریق ارزش ها، درونِ روح و روان و اندیشه‌ی کودکانمان ریشه دواند و شوروشوقِ امام مهربانی ها در دل ها زنده بماند.

وی ادامه داد : کانون سالیان سال با چه شوروشوق وشعفی درعرصه‌ی جشنواره‌ی رضوی در بخش کودک ونوجوان حضور داشته، وموفقیت‌هایی را کسب نموده است و در راستای کتاب و کتاب‌خوانی رضوی به با همان شورو شوق و انرژی پا به میدان عمل می گذارد و امیدواریم با عنایت آقا امام رضا (ع) بتوانیم در این راه، به اهدافمان برسیم.
رقیه دوست‌فاطمی‌ها مدیرکل کتاب‌خانه‌های‌عمومی استان یزد هم در این نشست گفت: دوسالی است که جشنواره کتاب و کتاب‌خوانی رضوی به نهاد کتاب‌خانه‌ها واگذار شده و قبلا اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برگزارکننده بوده است.لذا با توجه به تجربه‌ی سال گذشته که حدود پنج هزار نفر شرکت کننده داشتیم ،امیدواریم امسال با توجه به آیتم‌های خوبی که در بخش‌های مختلف با گروه‌های سنی متفاوتی که در نظر گرفته شده، شاهد حضور چشمگیرمردم عزیز، کودکان ونوجوانان و خانواده‌ها در این عرصه باشیم.

وی ادامه داد: همیشه در برنامه‌های کتاب‌خانه‌های‌عمومی، کانون استان ،همراه و همدل بوده و این تعامل و مشارکت را به فال نیک می گیریم و از آقای دانافر مدیرکل کانون و مجموعه‌ی کانون، چه در شهر یزد وچه در شهرستان‌ها تشکر می‌کنیم که همیشه یار و یاور اداره‌ی کتاب‌خانه‌های‌عمومی بوده‌اند و در راستای کتاب‌خوانی نیز در بخش کودک ونوجوانبا توجه به تخصصی که کانون دارد، خوش‌بین هستیم و قطعا حضور پررنگ بچه‌ها را شاهدخواهیم کرد.

دوست فاطمی‌ها، به اضافه شدن شیوه‌های جدید برای مشارکت کودکان و نوجوانان در جشنواره هفتم اشاره  و اظهار کرد: امسال علاوه بر معرفی کتاب‌ «ماه غریب من» ویژه نوجوانان دربخش مسابقه کتاب‌خوانی و مسابقه‌ی نقاشی از داستان‌های کتاب «10 قصه از امام رضا(ع)» ویژه‌ی کودکان، بخش تولید کلیپ‌های معرفی کتاب‌های جشنواره و انتشار آن در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی نیز اضافه شده است و کودکان و نوجوانان شرکت کننده در این بخش نیز، می‌توانند با انتشار آثار خود، جزو برگزیدگان جشنواره باشند.
گفتنی است کتاب "ده قصه امام رضا(ع)" ویژه‌ی کودکان (7الی‌11سال)، کتاب"ماه‌غریب من" ویژه‌ی نوجوانان (12الی 17 سال)و چهار کتابِ "امام رضا و زندگی"،"مهارت‌های زندگی در سیره‌ی رضوی، "بانوی‌ملکوت"(حضرت معصومه سلام الله علیه)،"چلچراغ شیراز"(شاه‌چراغ برادر امام رضا علیه السلام)ویژه بزرگسال (18سال‌به‌بالا)، ازمنابع تعیین شده‌ی هفتمین جشنواره کتاب‌خوانی رضوی می‌باشد.

۱۷ خرداد ۱۳۹۶ ۰۹:۲۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.