English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

سیره عملی امام رضا(ع) در جامعه باید احیا شود

سیره عملی امام رضا(ع) در جامعه باید احیا شود
سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: وجود نازنین امام رضا (ع) و وجود حرم شریف ایشان نه‌تنها برای خراسان بلکه برای سراسر عالم یک نور به شمار می‌رود.به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی؛حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضایی با اشاره به روایاتی که در خصوص وجود نازنین امام رضا (ع) وجود دارد،افزود: در روایات آمده حرم مطهر امام رضا (ع) بابی از ابواب بهشت است.

وی ادامه داد: هم‌چنین در روایات داریم که هر کس زائر حرم رضوی باشد بهشت بر او واجب و جهنم بر او حرام می‌شود که البته این در موقعیت است که زیارت از سر معرفت باشد.

وی اذعان داشت: پیامبر اکرم (ص) در مورد دو شخصیت عبارت پاره تن را مطرح کرده‌اند یکی در مورد حضرت فاطمه (س) که فرمودند: فاطمه پاره تن من است و دیگری در مورد امام رضا (ع) که فرمودند: به‌زودی پاره‌ای از تنم در سرزمین خراسان مدفون می‌شود.

سرپرست سازمان تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی تصریح کرد:از حضرات معصومین به دو شکل می‌توان بهره گرفت که یکی از کلام اهل‌بیت علیهم‌السلام است و ما در روایتی از امام رضا(ع) داریم که فرمودند: اگر مردم به زیبایی کلام ما برسند و آن را بشناسند قطعاً از ما پیروی می‌کنند و به دنبال ما خواهند بود بنابراین باید این کلام را شناخت و به بقیه شناساند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین رضایی بیان کرد: در شکل دیگر از سیره عملی ائمه اطهار می‌توان استفاده کرد که ما در مورد سیره عملی امام رضا (ع) روایات زیادی داریم .

وی با اشاره به گوشه‌هایی از سیره عملی امام رضا (ع)افزود: ایشان هیچ‌گاه در برابر دیگران پای خود را دراز نمی‌کردند، هیچ‌گاه آب دهانشان را در کوچه نمی‌انداختند، هیچ‌گاه کلام دیگران را قطع نمی‌کردندو موقع غذا خوردن سرشان پایین بود و به‌طرف مقابل نگاه نمی‌کردند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره ملی شعر رضوی جوانه‌ها در سال جاری در استان ادامه داد: بنابراین ما باید این سیره عملی را در خانواده‌ها و جامعه پیاده کنیم تا از برکات آن بهره‌مند شویم.

وی با تأکید بر اینکه ما بایداحیاگرسیره اهل‌بیت علیهم‌السلام بوی‍ژه امام رضا (ع) باشیم ، گفت: این وظیفه در مورد کسانیکه در هم جواری حضرت هستند ، بیشتر احساس می‌شود.

گفتنی است؛جشنواره ملی شعر رضوی «جوانه‌ها» در راستای پانزدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مردادماه سال جاری در خراسان جنوبی برگزار می‌شود.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۴:۵۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.