English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان: پیش‌بینی ارسال 100 اثر از شهرستان درمیان به جشنواره شعر رضوی

رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان: پیش‌بینی ارسال 100 اثر از شهرستان درمیان به جشنواره شعر رضوی
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان گفت:با توجه به اینکه جشنواره جوانه‌های شعر رضوی در مردادماه سال جاری در استان خراسان جنوبی برگزار خواهد شد پیش‌بینی می‌شود بیش از ١٠٠ اثر از شهرستان درمیان به جشنواره استانی ارسال شود.

حاجی قدیر قیاسی با اشاره به برگزاری شب‌شعر جوانه‌های شعر رضوی به‌صورت منطقه‌ای در خردادماه سال جاری در شهرستان قاین افزود:از شهرستان درمیان بیش از ٤٠ اثر به این جشنواره ارسال‌شده است.
وی ادامه داد: از بین آثار ارسال‌شده به این شب‌شعر رضوی به انتخاب هیئت‌داوران آثاری برگزیده و به دبیرخانه جشنواره در مرکز استان ارسال‌شده است.
وی ادامه داد: ما تلاش داریم در فرصت باقیمانده تا برگزاری اختتامیه جشنواره در مردادماه با برگزاری شب‌شعرهایی در شهرستان شعرا را برای ارسال آثار ترغیب کنیم.
وی اذعان داشت: ترویج فرهنگ رضوی آن‌هم برای قشر کودک و نوجوان بسیار حائز اهمیت است چراکه باید برای ترویج فرهنگ اهل‌بیت  از پایه و سنین کم شروع کرد تا انسان‌های متعهد به جامعه تحویل داده شود.
رئیس فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان درمیان از جمع‌آوری اطلاعات ٣١ شاعر از سطح شهرستان در بانک اطلاعاتی شعرا خبر داد و گفت: تعداد شعرای شهرستان بیش از این است که با توجه به فاصله برخی از روستاها از مرکز شهرستان برخی از شعرا نتوانسته‌اند بانک اطلاعاتی را تکمیل کنند.
قیاسی با تأکید بر اینکه پتانسیل‌های زیادی در حوزه شعر و شاعری در شهرستان  درمیان وجود دارد ، گفت: در شهرستان درمیان زیرساخت‌های کافی در این حوزه فراهم نیست و در حال حاضر فاز یک نگارخانه در دست احداث است که با تحقق آن امکان برگزاری جلسات و شب‌شعرهایی بیشتری برای شعرا فراهم می‌شود.
یادآوری می‌شود؛ خراسان جنوبی در پانزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) میزبان جشنواره شعر رضوی« جوانه‌ها» است.

۱۶ خرداد ۱۳۹۶ ۱۲:۱۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.