English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

چقدر با طب‌الرضا آشنا هستیم؟/ طب رضوی بر پایه مزاج‌های چهارگانه

چقدر با طب‌الرضا آشنا هستیم؟/ طب رضوی بر پایه مزاج‌های چهارگانه
آنچه می‌توان از سخنان امام رضا(ع) برگرفت، علاوه بر مصرف به موقع انواع غذاها و رعایت طبع غذا، توجه به غذاهای محلی متناسب به هر منطقه است.


به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی، زندگی در جهان پرسرعت مدرن و شهرهای شلوغ صنعتی علاوه بر آنکه بر جنبه‌های فکری و معنوی افراد تاثیر می‌گذارد ویژگی‌های جسمانی و الگوهای تغذیه افراد یک جامعه را متاثر از تحولات خود خواهد کرد.

امروزه شاید بیشتر افراد به علت کمبود وقت و تفاوت سلیقه به غذاهای آماده و اصطلاحا فست‌فودی متمایل باشند. غذاهایی که با قیمت مناسب و در زمان کم می‌توان از آن‌ها بهره برد. اما متاسفانه معمولا توجهی به مواد اولیه این غذاها و تاثیرات‌شان بر سلامتی بدن نمی‌شود. این در حالی است که در دین اسلام، بارها در قالب آیات و احادیث به اهمیت تغذیه تاکید شده و از غذای مادی و معنوی با عنوان‌های رزق پاک و رزق حلال یاد شده است.

پیامبر اسلام(ص) و سایر معصومین بارها خواص و مضرات مواد غذایی را متذکر شده‌ و برای بهبود انواع و اقسام امراض، درمان‌های غذایی مناسب با انواع مزاج‌ها را آموزش داده‌اند.

امام رضا(ع) از جمله امامانی هستند که رهنمودها و تجویزهای دقیق ایشان که برگرفته از قران کریم و آموزه‌های اسلامی‌ است در قالب یکی از شاخه‌های طب اسلامی (در کنار طب‌النبی و طب‌الصادق) به نام طب‌الرضا متجلی شده است.

ابتدا باید متذکر شد که مزاج افراد در طب اسلامی به چهار نوع تقسیم می‌شود که شامل مزاج‌های صفراوی،(گرم و خشک)، دموی (گرم و تر)، بلغمی (سرد و تر) و سوداوی (سرد و خشک) است. این تقسیم‌بندی بر اساس چهار رکن بدن یعنی آب و خاک و هوا و آتش شکل گرفته و طبعا غلبه هر یک از این ارکان، نشانه عدم تعادل بدن و متمایل شدن به سمت یکی از انواع مزاج‌ها خواهد بود.

در طب اسلامی و رضوی برای هر یک از مزاج‌ها تجویزهای غذایی خاصی صورت گرفته است و برای هر غذا نیز طبعی خاص بیان شده که برای فصول مختلف توصیه شده است.
 
امام رضا(ع‌) در این خصوص در رساله ذهبیه می‌فرمایند: «غذاهای با طبع سرد را در فصل تابستان(هنگام بروز گرما) و غذاهای با طبع گرم را در فصل زمستان(هنگام بروز سرما) و غذاهای با طبع معتدل را در فصول بهار و پاییز به میزان تحمل و اشتهایت تناول کن. در ابتدا از مواد غذایی سهل‌الهضم و سبک که مورد نیاز بدنت می‌باشد (مانند سوپ،شوربا، آش) بر حسب عادات غذایی خود و شرایط اقلیمی محلی که در آن زندگی می‌کنی و بر اساس ‌نیاز بدن و جدول زمانی خاص.»۱
 
 آنچه می‌توان از این سخن امام رضا(ع) برگرفت، علاوه بر مصرف به موقع انواع غذاها و رعایت طبع غذا، توجه به غذاهای محلی متناسب به هر منطقه است. نکته‌ای که متاسفانه در سال‌های گذشته به مرور مورد بی‌توجهی افراد قرار گرفته و الگوبرداری از غذاهای غرب سبب عدم تمایل افراد به طبخ بسیاری از غذاهای مفید (که گاه سال‌های طولانی به صورت محلی مورد استفاده بوده‌اند،) شده است.
 
شاید بتوان گفت امروز بیشتر امراض افراد ناشی از بی‌توجهی به رژیم غذایی مناسب است که سبب مصرف غذاهای مضر و نامتناسب با نیازهای طبیعی بدن شده است. در حالی که به راحتی می‌توان با حذف غذاهای تهیه شده از مواد اولیه ناسالم و فرآوری شده، غذاهای کنسروی و یخ زده، سوسیس و کالباس و روغن‌های دارای کلسترول و ... بار دیگر غذاهای سالم حاوی سبزیجات تازه، میوه‌های دارای قند طبیعی، گوشت تازه و ... را در اولویت غذایی خود قرار دهیم.

آشنایی با گنجینه خواص مواد غذایی که در طب اسلامی و رضوی مورد تاکید قرار گرفته ما را در این راه یاری خواهد داد و چه بسا جامعه را نسبت به مصرف بسیاری داروهای شیمیایی که برای بهبود مشکلات گوارشی و ... استفاده می‌شود، بی نیاز کند.

۱- مجلسی، بحارالانوار، ج59، ص311.


۱۹ بهمن ۱۳۹۵ ۱۳:۰۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.