English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

با رقابت شرکت‌کنندگان از 100 دانشگاه کشور؛جشنواره «نوای رضوی» با برتری 3 دانشگاه برگزار شد

با رقابت شرکت‌کنندگان از 100 دانشگاه کشور؛جشنواره «نوای رضوی» با برتری 3 دانشگاه برگزار شد
مجتمع آموزش عالی گناباد، جشنواره «نوای رضوی» را در بخش دانشگاهی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) برگزار کرد.به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،گروه‌ تواشیح انوار الزهرا از دانشگاه‌ علمی کاربردی خلیج‌ فارس از استان خوزستان، گروه ولیعصر از دانشگاه علوم پزشکی قم وگروه بشری از دانشگاه شهید مدنی تبریز به ترتیب رتبه‌‌های اول تا سوم این دوره از جشنواره «نوای رضوی» را کسب کردند.

«حسین نجاری» دبیر دومین جشنواره نوای رضوی دانشگاهیان و رئیس مجتمع آموزش عالی گناباد در مراسم اختتامیه این جشنواره، گفت: فرهنگ و معارف عالم آل محمد (ص) حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) پشتوانه مهم فرهنگ عمومی و چشمه جوشان سبک زندگی ایرانی و اسلامی است و باید از ظرفیت‌‌های بخش‌‌های مختلف از جمله مراکز آموزش عالی در این زمینه بهره گرفت؛ همچنین ضمن شناسایی گسست‌‌های فرهنگی که جامعه را تهدید می‌‌کنند از تعالیم اهل بیت (ع) و از جمله سیره رضوی برای رفع این معضلات استفاده کرد.

وی ادامه داد: این جشنواره در دو سال اخیر با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در ۲۹ دانشگاه کشور در بخش نوای رضوی دانشگاهیان برگزار می‌‌شود. در دوره دوم این جشنواره، ۳۹ گروه آثار خود را به دبیرخانه جشنواره نوای رضوی ارسال کردند که از این تعداد 19 گروه به بخش داوری نخست و 11 گروه هم به بخش نهایی راه یافتند.

در بخش دیگری از این مراسم، حجت‌اله مؤمن مقدم دبیر اجرایی این جشنواره در سخنانی اظهار داشت: شرکت‌کنندگان از 100 دانشگاه‌ کشور در بخش‌‌های سرود، همخوانی و تواشیح با موضوع فرهنگ و معارف امام رضا (ع) با هم به رقابت پرداختند.

جشنواره نوای رضوی زیرمجموعه کمیته فرهنگی ادبی بخش دانشگاهیان جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) است.


۳۰ آذر ۱۳۹۵ ۱۱:۱۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.