English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان: عموم مردم با عرفان ناب شیعه آشنا شوند

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان: عموم مردم با عرفان ناب شیعه آشنا شوند
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: علاوه‌ بر برگزاری نشست‌های تخصصی، عموم مردم باید با عرفان ناب شیعه آشنا شوند.
آیت‌الله سید علی‌اصغر دستغیب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز در حاشیه همایش ملی عرفان شیعی با تکیه‌بر سیره رضوی اظهار داشت: باید عموم مردم را با عرفان ناب شیعی آشنا کنیم و در این زمینه منابع علمی غنی بسیاری وجود دارد.

وی افزود: عرفان شیعی که حاصل زحمات ائمه معصوم (ع) است در همایش عرفان شیعی شیراز، به‌خوبی مورد توجه قرار گرفته و اسم بامسمایی برای آن در نظر گرفته ‌شده است.

دستغیب گفت: این موفقیت را به دوستان دانشگاهی تبریک می‌گوییم و امیدواریم به‌صورت دائم و مکرر شاهد برگزاری چنین همایش‌هایی در سطح کشور باشیم.

نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری گفت: الگوهای شاخصی را از بزرگان داریم که عرفان ناب را از اهل‌ بیت (ع) آموخته‌اند و جنبه عملی این عرفان برای تمام اقشار مفید بوده است.

دستغیب ادامه داد: گاهی در بیان بعضی مطالب مقداری پیچیدگی در مسائل عرفانی دیده می‌شود که مردم به آنها آشنایی ندارند و حتی از این مسیر به عرفان‌های کاذب رو می‌آورند.

وی گفت: این همایش‌ها برای خواص ضروری است، چراکه اصول کلی عرفان شیعی در آن تبیین می‌شود، البته باید در سطح عمومی نیز برنامه‌هایی برای مردم برگزار کنیم تا تمام طبقات بتوانند از عرفان شیعی بهره‌مند شوند.

دستغیب خاطرنشان کرد: برای جلوگیری از شیوع عرفان‌های کاذب و ساختگی بهتر است که علمای این رشته عموم مردم را نیز با توجه به سطح سواد و دانایی آنها با عرفان ناب شیعه آشنا کنند.

۲۲ آذر ۱۳۹۵ ۱۶:۳۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.