English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، همایش "نظام سلامت در اسلام با تاکید بر آموزه های رضوی" بهمن ماه برگزار می شود

با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی، همایش "نظام سلامت در اسلام با تاکید بر آموزه های رضوی" بهمن ماه برگزار می شود
به گفته دبیر اجرایی کمیته طب رضوی برنامه های بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، همایش " نظام سلامت در اسلام با تاکید بر آموزه های رضوی" روزهای 27 و 28 بهمن ماه در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.مرتضی مجاهدی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری فرهنگ رضوی با اشاره به تازه ترین فعالیت های کمیته طب رضوی در بخش دانشگاهی جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، اظهار داشت: همایش " نظام سلامت در اسلام با تاکید بر آموزه های رضوی " روزهای 27 و 28 بهمن ماه با محورهای گزاره های دینی و گستره نظام سلامت، روش شناسی گزاره های طبی در اسلام، آسیب شناسی روشی و محتوایی مطالعات طب و دین و جایگاه سلامت در آموزه های رضوی، برگزار می شود.

دبیر اجرایی کمیته طب رضوی از برگزاری کارگاه هایی توسط دانشگاه علوم پزشکی فعال در این کمیته خبر داد و افزود: به منظور توسعه دیدگاه های علمی که یکی از اهداف کمیته طب رضوی محسوب می شود، سفارش مقاله و کتاب همچنین برگزاری کارگاه توسط دانشگاه های علوم پزشکی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با اشاره به دانشگاه های فعال در کمیته طب رضوی، گفت: دانشگاه های علوم پزشکی قم، مشهد، تهران، اصفهان، شیراز، اراک، زنجان، بابل همچنین دو دانشگاه تهران و امام صادق(ع) کارگاه های آموزشی در حوزه نظام سلامت با تاکید بر آموزه های رضوی را برگزار کرده یا در حال برگزاری آن هستند.

به گفته این عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بابل، کارشناسان و استادان حوزه قرآن و حدیث ائمه در این کارگاه ها در زمینه مباحثی نظیر رویکرد علمی به آموزه های دینی در حوزه سلامت با الهام از آیات قرآن و روایات منصوب به اهل بیت و چگونگی بهره گیری از این آیات در تامین سلامت بشر، بررسی آسیب های وارد به طب اسلامی و طب اهل بیت توسط مدعیان دین به سوالات دانشگاهیان پاسخ می دهند.

دکتر مجاهدی ادامه داد: امروزه های نگاه های نادرستی در خصوص طب اهل بیت در جامعه شیوع پیدا کرده است، از جمله اینکه اگر درمان یک بیماری با استفاده از احادیث و روایات موثر نباشد، این موضوع ناشی از ضعف ایمان فرد بیمار است. افرادی که ادعای طرح مسائل دینی را دارند متاسفانه دست به رواج چنین شایعاتی در طب اسلامی می زنند. اگر یک مجموعه پزشکی قرار باشد آیات، روایات و دستورات سلامت در اسلام را اجرا کند این مسائل مستلزم پیروی از یک دستور علمی است. هدف از برگزاری کارگاه های آموزشی مطرح شدن مسائلی از این دست در جامعه ما و تبیین نگاه درست به طب اسلامی و اهل بیت است.

وی اعلام کرد که ارائه سفارش برخی مقالات به استادان قرآن و حدیث در زمینه تبیین مفهوم سلامت در دین و رابطه سلامت و دین همچنین چگونگی استفاده از آموزه های دینی از دیگر اقدامات کمیته طب رضوی است.

۱۵ آذر ۱۳۹۵ ۰۹:۴۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.