English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

روایتی تکان دهنده از دعای پیرزن زائر که در حق خادم امام رضا(ع) مستجاب شد

روایتی تکان دهنده از دعای پیرزن زائر که در حق خادم امام رضا(ع) مستجاب شد
دست ها که بالا می رود، مهربانی امام نمایان می شود، ایوان طلای صحن آزادی میعادگاه خلوتی عاشقانه شده است. زائر امام رضا(ع) برای برآورده شدن حاجت خادم دست ها را بالا برده و برای او زیارت کربلا را طلب می کند.


دکتر علیرضا سوهانی استاد دانشگاه آزاد اسلامی و خادم مطهر رضوی، خدمت به زائران حضرت رضا (ع) را موهبتی الهی دانسته و آن را یکی از افتخارات بزرگ زندگی خویش می داند.  
به گزارش خبرگزاری فرهنگ رضوی از مشهد، وی می گوید: تابستان سال 1364 و هوای بسیار گرم بود. درگوشه ای از صحن انقلاب و در بخش ویلچر نشسته بودم. من پاسبخش  بوده و نیروها را تقسیم می کردم. اسامی را نوشته ویلچر تحویل داده و مسیر عبور و مرور را برای او مشخص می کردم.
در این اثنا جوانی وارد بخش شد. او از اصفهان آمده بود و مشکل لاینحلی داشت. دوستانش راهنمایی کرده بودند که به مشهد برو که مشکل تو را فقط امام رضا (ع) می تواند حل کند. جوان راهی مشهد مقدس شده و نذر خود را فرستادن یکی از خدام به کربلا بسته بود.
دکتر علیرضا سوهانی می گوید: زائر اصفهانی همین که از پلکان هواپیما پایین آمده و موبایل خود را روشن کرده بود، به او خبر دادند که مشکلات حل شده است. او هم بلافاصله به حرم و بخش ویلچر آمده و از روی معرفت نسبت به ساحت ملکوتی حضرت رضا(ع) داشت تا یکی از خدام را معرفی کرده و به کربلا ببرد.
وی خاطر نشان می کند: لیست خدام بخش را جدا کردم، تعداد 200 نفر بودیم. کسانی را که تاکنون به کربلا نرفته بودند، از سایرین متمایز کردیم. برای 120 نفر قرعه کشی کردیم و اسم احمد علیزاده درآمد. خواستیم علیزاده را معرفی کنیم که یکی از بچه ها اعتراض کرد.
وی با اشاره به این که مجددا قرعه کشی کردیم، می گوید : دوباره براساس شماره افراد قرعه کشی کردیم، اما این بار هم باز نام احمد علیزاده درآمد. اما مگر زیارت امام حسین (ع) به این آسانی است. این بار همه اعتراض کردند.
وی می افزاید: اسامی را به بچه ها دادم و گفتم خودتان قرعه کشی و یک نفر را انتخاب کنید. بچه ها قرعه کشی کردند و این بار هم نام احمد علیزاده درآمد. حالا همه نگاه ها به علیزاده دوخته شده بود و برای همه مسجل شد او دعوت شده است. همه سکوت کردند ودیگر کسی حرفی نزد.
وی تصریح کرد: شب ساعت 10 احمد خسته و کوفته از صحن آزادی بازگشت. همه منتظر او بودند، جلو رفتم و ویلچر را تحویل گرفتم. از احمد پرسیدم امروز چه کار خیری انجام داده ای که برایت خبر خوبی دارم.
 
وی با عنایت به این که احمد در ابتدا طفره رفت و پس از اصرار ما لب به سخن گشود، اظهار می دارد: امروز یک پیرزن بسیار کوچک و قد خمیده را سوار ویلچر کردم. او آن قدر تکیده و فرتوت شده بود که رگ های دستش بیرون زده بود.
وی خاطر نشان می کند: پیرزن بعد از زیارت به من گفت، چیزی از حضرت رضا(ع) بخواه تا برایت بگیرم. من کمی فکر کردم و گفتم مادر جان من تاکنون به زیارت کربلا نرفته ام. برایم دعا کنید تا نصیب و روزی ام شود. پیرزن رو به گنبد حضرت کرده و با انگشت دست اشاره کرد، یا امام رضا (ع) یک کربلا به او بده و او را زائر جدتان سیدالشهدا (ع) کنید.
دکتر سوهانی در ادامه در حالیکه قطرات اشک بر روی گونه هایش می درخشد، می گوید: به علیزاده ماجرا را گفتیم که حضرت دعای آن پیرزن را مستجاب کرده است و شما زائر سیدالشهدا(ع) شده اید. احمد سر بر دیوار گذاشت و با صدای بلند گریه کرد، آن گونه که همه خدام با او گریه کردند.
وی در پایان این گفتگو اظهار داشت: حرم بارگاه ملکوتی دریای کرم، لطف و مهربانی است. ساده از کنار مسایل نگذرید . از این آستان دست خالی و خدمت در صحن و سرای آن را دست کم نگیرید ، تا می توانید به زائران آن امام مهربانی خدمت کنید که خدمت در این درگه بدون مزد و پاداش نیست.     
 
گفت و گو از: سید حسین میرپور

۷ آذر ۱۳۹۵ ۱۲:۵۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.