English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم: برنامه پیاده‌روی دانشجویی تا حرم امام هشتم اعلام شد/ شرکت بیش از 2 هزار دانشجو در «طریق رضوی»

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم: برنامه پیاده‌روی دانشجویی تا حرم امام هشتم اعلام شد/ شرکت بیش از 2 هزار دانشجو در «طریق رضوی»
مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، از برنامه پیاده‌روی دانشجویی تا حرم امام رضا (ع) خبر داد و گفت: پایان ماه صفر و مصادف با شهادت امام رضا (ع)، طریق رضوی برگزار می‌شود.


فضل‌الله ایرجی کجوری مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفتگو با خبرگزاری فرهنگ رضوی با بیان اینکه فعالیت‌ها و برنامه‌های مذهبی وزارت علوم نظیر «طریق رضوی» با استقبال چشمگیر دانشجویان مواجه شده است، ادامه داد: حضور امام رضا (ع) در کشورمان، سمبل وحدت است؛ به همین منظور سال گذشته چند کاروان وحدت در کشور برگزار شد و دانشجویان اهل سنت که در دانشگاه‌هایی نظیر گنبدکاووس، کردستان و مجتمع آموزش عالی سراوان مشغول به تحصیل هستند، مهمان این کاروان بودند.

وی از حضور پر رنگ دانشجویان در جشنواره «طریق رضوی» خبر داد و در این باره اظهار داشت: پایان ماه صفر و مصادف با شهادت امام رضا (ع)، طریق رضوی برگزار می‌شود و بر اساس یک سنت قدیمی، دانشجویان مسیری را تا حرم امام هشتم شیعیان پیاده طی می‌کنند.

مدیرکل امور فرهنگی وزارت علوم، تمایل دانشجویان به شرکت در «طریق رضوی» را بیشتر از ظرفیت‌های در نظر گرفته شده دانست و گفت: تعداد دانشجویان علاقمندی که برای شرکت در این سنت حسنه ثبت‌نام می‌کنند بیشتر از ظرفیت است. به عنوان مثال حدود 17 هزار نفر ثبت‌نام می‌کنند اما تنها ظرفیت اعزام حدود دو هزار و 600 دانشجو را به مشهد مقدس داریم.

این مقام مسئول در وزارت علوم، جشنواره بزرگ قرآن و عترت را پر مخاطب‌ترین جشنواره مذهبی میان دانشجویان معرفی کرد و افزود: این جشنواره یکی از قدیمی‌ترین فعالیت‌های فرهنگی و مذهبی در دانشگاه‌هاست که امسال با بیش از 60 هزار دانشجو در پنج منطقه کشور برگزار شد و پر دانشجوترین جشنواره محسوب می‌شود.

ایرجی کجوری در بخش دیگر این گفت‌وگو اعلام کرد: در راهپیمایی اربعین حسینی، تعداد دانشجویان متقاضی به طرز چشمگیری به بیش از 25 هزار نفر افزایش یافت که با همکاری سازمان بسیج دانشجویی و دانشگاه‌های نواحی مرزی، موفق شدیم تنها حدود هشت هزار نفر را برای راهپیمایی اربعین اعزام کنیم.


۷ مهر ۱۳۹۵ ۱۴:۲۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.