English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره نوای رضوی به میزبانی دانشگاه گناباد برگزار می شود

جشنواره نوای رضوی به میزبانی دانشگاه گناباد برگزار می شود
جشنواره نوای رضوی ویژه دانشگاهیان کشور، در قالب جشنواره بین المللی امام رضا(ع)،روزهای 24 و 25 آذرماه 95 به میزبانی دانشگاه گناباد برگزار می شود.به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، حجت‎اله مومن مقدم، مدیر امور فرهنگی مجتمع آموزش عالی گناباد با اعلام این خبر، گفت: فراخوان اولیه این جشنواره به کلیه دانشگاههای سراسر کشور ارسال شده است و بزودی دبیرخانه آن جهت ارتباط با گروهای دانشگاهی راه اندازی می شود.
مسئول دبیرخانه جشنواره نوای رضوی با بیان اینکه تعداد نفرات هر گروه شرکت کننده در مسابقه نباید کمتراز 5 نفر و بیشتر از 7 نفر باشد، تصریح کرد: گروههای دانشگاهی تا 10مهرماه ثبت نام اولیه انجام می دهند و تا پایان آبان ماه فرصت دارند تا آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
مومن مقدم با عنوان اینکه جشنواره نوای رضوی در بخش های تواشیح و همخوانی در سطح برادران برگزار می شود، اضافه کرد: از هر دانشگاه یک گروه می تواند در این جشنواره شرکت کند.
وی افزود: دانشجویان و دانشگاهیان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت شیوه‎نامه شرکت در جشنواره ، به سایت جشنواره به آدرس الکترونیکی navayerazavi.ir مراجعه نمایید.

وی با عنوان اینکه هنر همخوانی (تواشیح) یکی از هنرهای زیبا، جذاب و تاثیر گذار است که از دیرباز رشد یافته، ودر میان مسلمانان جایگاه مناسبی یافته است، افزود: انتقال آموزه های اهل بیت(ع) از طریق هنر همخوانی و تواشیح ، بیان شیوا و لحن دلنشین می تواند بر قلوب مخاطبان تاثیر گذارد، و عشق به ساحت اهل بیت و نشاط معنوی رادر آنها بر انگیزد.
وی اشاعه فرهنگ و هنر اسلامی، ایجاد انگیزه و جاذبه بین دانشجویان جهت آشنایی با حقایق دینی، افزایش نشاط و پویایی دانشجویان در زمینه مفاهیم دینی و جهت دادن ذوق و هنر جوانان در مسیر مفاهیم دینی و انسانی را از مهم ترین اهداف این جشنواره اعلام کرد.

۲۱ شهریور ۱۳۹۵ ۱۵:۴۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.