English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی در زنجان به کار خود پایان داد

همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی در زنجان به کار خود پایان داد
همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) است که به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی 14 مردادماه به کار خود پایان داد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،در زنجان، اختتامیه همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی که به همت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان برگزارشد با حضور جمعی از پژوهشگران و محققان در فرهنگسرای امام خمینی(ره) زنجان  برگزار شد.

 کرامت انسانی مقوله مورد تاکید مکتب ناب محمدی است

ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در این مراسم اظهار کرد: امام جمعه زنجان حمایت های معنوی خود در اجرای برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان دریغ نمی کند.

وی با تقدیر و تشکر از مسئولان و همراهان
همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی افزود: استاندار زنجان هم که به عنوان رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور منصوب شده است در اجرای برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی، این اداره را در طول سال همراهی داشتند.

به گفته مقدم
همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی از سری برنامه های چهادرهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) است که همزمان با دهه کرامت در زنجان اجرا می شود.

این مقام مسئول به جلسات متعدد اداره کل در خصوص این همایش و همراهی اتاق فکر در روند اجرای همایش اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره از همایش برخلاف سنوات گذشته آثار برگزیده در نوبت صبح ارائه شد.

مقدم با بیان اینکه امسال این همایش با استقبال بیشتر محققان روبه رو بود، افزود: 100 اثر به دبیرخانه این همایش در زنجان ارسال شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان به برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در طول سال اشاره کرد و گفت: امسال با هدایت های امام جمعه زنجان نکوداشت آیت اله یکتایی در دستور کار اداره قرار دارد و تا پایان امسال کتاب تاریخچه حوزه های علمیه در 100 سال گذشته منتشر می شود.

وی در ادامه به تشریح مقوله کرامت انسانی پرداخت و یادآور شد: تمام ادیان الهی به بحث کرامت انسانی نگاه ویژه ای داشتند و آن را ارزشمند می دانستند ولی در دین اسلام کرامت انسانی از شاخص های مهم انسانیت به شمار می آید.

این مقام مسئول با بیان اینکه در قرآن کریم هم در رابطه با کرامت، ارزش انسان و آموزه های ائمه سخن بسیار به میان آمده است، افزود: در فصل دوم قانون اساسی کرامت و ارزش گذاری انسان ها از اهداف نظام جمهوری اسلامی اعلام شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اضافه کرد: در دستگاه های دولتی و اجرایی طرح صیانت از حقوق شهروندی و تکریم ارباب رجوع در حال پیگیری است.

مقدم با اشاره به اینکه کرامت انسانی زمانی که به فرشتگان امر شد تا در مقابل انسان سجده کند، آغاز شد، گفت: امام راحل و مقام معظم رهبری هم در سخنان خود همواره کرامت انسانی را مورد تاکید داشتند و سیاست های حاکم در نظام جمهوری اسلامی در داخل و خارج بر این امر مبنتی است لذا حمایت از مظلومان که برگرفته از کرامت انسانی و ارزشی است مورد تاکید است.

این مقام مسئول در بخش دیگری از سخنان به خود به انتصاب استاندار زنجان به عنوان رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور اشاره کرد و با بیان اینکه وی در دوره استانداری از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی حمایت های ویژه ای داشتند، خاطرنشان کرد: تالار بزرگ شهر زنجان در سفر ریاست جمهوری که تالار بی نظیری است توسط استاندار زنجان به تصویب رسید و امروز در آستانه کلنگ زنی این مجتمع عظیم هستیم و 2 هزار صندلی در این تالار برای همایش های ملی و بین المللی تدارک دیده شده است.

وی به هنرستان هنرهای زیبا با 5 هزار مترمربع که در سال 93 با حمایت استاندار زنجان افتتاح شد، اشاره و تصریح کرد: برگزاری دو دوره جشنواره حضرت زینب(سلام اله علیها) به عنوان شکوه شکیبایی با مساعدت های استاندار زنجان محقق شد.

مقدم با بیان اینکه استان زنجان تنها استانی است که خانه هنرمندان به عنوان زیرمجموعه دولت در آن تشکیل شده است، افزود: حمایت از فعالیت های فرهنگی و هنری در اختصاص 2 میلیارد و 400 میلیون تومان اعتبار به برنامه های فرهنگی و هنری و دینی در سال های 93 و 94 از دیگر حمایت های استاندار زنجان است.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان استاندار زنجان از برنامه های گرمیداشت علما و مفاخران استان حمایت کردند و امسال هم پنجمین دوره برگزار می شود.

مقدم با اشاره به اینکه استان زنجان از نظر فعالیت های دینی، فرهنگی و هنری جزو استان های برتر است، ادامه داد: استاندار زنجان به عنوان نایب رئیس بنیاد شعر و ادب آذربایجان منصوب شدند.


بر اساس این گزارش، 100 اثر به این همایش ارسال شده است که پس از بررسی هیات داوران هشت اثر در محورهای همایش ه و 2 اثر در بخش ویژه برگزیده شد.


ارائه مقالات در قالب نشست هایی با حضور پژوهشگران، محققان و داوران ارائه شد.

«بازتاب کرامت انسانی در اخلاق سیاسی رضوی، الگوفرا زمانی برای جامعه اسلامی» اثر محمد غفوری فر و حامد علیزاده،«مفهوم شناسی فلسفی ، سیاسی کرات انسانی در مکتب رضوی» اثر محمد آقایی، محمدرضا فتحی،«کرامت انسانی به مثابه عقلانیت» اثر ولی اله عباسی،«مفهوم شناسی کرامت انسانی در دیدگاه امام رضا از منظر درون دینی» اثر مهدی حیدری،« مولفه های کرامت انسانی زن در سیره رضوی» اثر ام البنین چابکی، فاطمه خادمی، عشرت صادقی، «کرامت انسانی از منظر آیات قرآن و سیره رضوی با توجه به آثار و نتایجآن در زندگی فردی، اجتماعی» اثر احمد عباسی درهبیدی و سید احمد محمودیان، داود جمینی،«مبانی اقتصاد مقاومتی در سیره امام رضا» اثر علی اکبر صیدی، «راهکار نهادینه کردن کرامت انسانی در مدیریت جهادی با تاکید بر سیره و سخنان امام رضا» اثر زهرا و مطهره آقالری، «تبین شیوه های تربیتی امام رضا در راستای ایجاد سبک زندگی اسلامی بر مبنای تحلیل محتوایی دعاهای صحیفه رضوی» اثر عالیه شریفی در این همایش ارائه شد.

۱۵ مرداد ۱۳۹۵ ۱۲:۲۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.