English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در جشنواره نقاشی رضوی نباید برای بچه ها محدودیت موضوعی تعیین کرد/ نقاشی برای تقویت قوه تخیل‌ کودکان بسیار مفید است

در جشنواره نقاشی رضوی نباید برای بچه ها محدودیت موضوعی تعیین کرد/ نقاشی برای تقویت قوه تخیل‌ کودکان بسیار مفید است
داور جشنواره نقاشی رضوی گفت: در جشنواره نقاشی رضوی ویژه کودکان و نوجوانان نباید موضوع تعیین کرد چون باعث می‌شود تا بچه‌ها روی یک موضوع تمرکز کنند و به دیگر ویژگی‌های شخصیت‌ امام رضا(ع) توجه نداشته باشند.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، کورش پارسانژاد، فارغ‌التحصیل گرافیک از دانشگاه هنر و داور جشنواره نقاشی رضوی ویژه کودکان و نوجوانان اظهار کرد: بچه‌ها در سنین پایین به صورت فطری کار می‌کنند و فاصله گرفتن تدریجی آن‌ها از نقاشی، مستلزم آسیب‌شناسی است.

سرپرست مرکز گرافیک کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در عین حال معتقد است که در جشنواره نقاشی رضوی نباید موضوع تعیین کرد چون باعث می‌شود تا بچه‌ها روی یک موضوع تمرکز کنند و به دیگر ویژگی‌های شخصیت‌ امام رضا(ع) توجه نداشته باشند.

وی افزود: در کنار برداشت آزاد از موضوع امام رضا(ع) می‌توانیم موضوع‌های این مسابقه را محدود نکنیم. در این مسابقه مربی راجع به شخصیت امام رضا‌(ع) صحبت کرده و کودک با توجه به آن، اثری را خلق کند.

غزاله مرصوصی، کارشناس ارشد تصویرسازی از دانشگاه هنر و معماری و دیگر داور این جشنواره نیز گفت: بهتر است شعارهای مختلفی برای کارگروه کودک و نوجوان جشنواره بین المللی امام رضا(ع) تعیین کنند زیرا باعث می‌شود تا مخاطبان زوایای مختلفی از شخصیت امام رضا (ع) را فراتر از موضوع کلی جشنواره به تصویر بکشند و خلاقیت کودکان تحت تاثیر قرار نگیرد.

این داور ادامه داد: بهتر است برای هر گروه سنی موضوع خاصی ارایه دهند و اطلاعات کافی را به بچه‌ها بدهند مربی راجع به موضوع‌ها توضیح داده و آنان را راهنمایی کند.

معصومه فاضلی مقدس، کارشناس مسوول اداره‌کل آفرینش‌های هنری و ادبی و داور دیگر این جشنواره گفت: دست‌اندرکاران این جشنواره باید فکری بکنند و در هر دوره مخاطبان را با زوایای تازه‌ای از موضوع جشنواره آشنا کنند.

وی اضافه کرد: لازم است در جشنواره نقاشی رضوی توجه بیشتری به گروه سنی 4-6 سال کرد. کودکان، قدرت تخیل بالایی دارند و نقاشی برای تقویت قوه تخیل‌شان بسیار مفید خواهد بود.

۳ مرداد ۱۳۹۵ ۱۷:۲۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.