English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

برگزیده همایش شناخت اخلاق و آداب رضوی: توسعه فرهنگ رضوی تاثیر بسزایی در پیشرفت مادی و معنوی کشور دارد

برگزیده همایش شناخت اخلاق و آداب رضوی: توسعه فرهنگ رضوی تاثیر بسزایی در پیشرفت مادی و معنوی کشور دارد
برگزیده همایش علمی پژوهشی شناخت اخلاق و آداب رضوی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در توجه به سبک زندگی ایرانی اسلامی گفت: توسعه فرهنگ رضوی تاثیر بسزایی در پیشرفت مادی و معنوی کشور دارد.

 

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از استان مرکزی، مسعود خدیمی یکی از برگزیدگان دوره گذشته همایش علمی پژوهشی شناخت اخلاق و آداب رضوی در استان مرکزی است. وی تاکنون 4 دوره در این همایش شرکت داشته و سال گذشته با مقاله ای با عنوان «راهکارهای نهادینه سازی فرهنگ مدنیت و شهروندی» به عنوان برگزیده این دوره شناخته شده است.

خدیمی درباره انگیزه شرکت در این همایش گفت: انگیزه اصلی من برای شرکت در این همایش تلاش در فهم عمیق معارف رضوی و نیز کوشش در راه بسط و گسترش این معارف در قالب کار پژوهشی دقیق و قابل دفاع در محافل علمی و ادای دین به آستان مقدس حضرت رضا(ع) بوده است.

برگزیده همایش علمی پژوهشی شناخت اخلاق و آداب رضوی با اشاره به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص پرداختن به سبک زندگی ایرانی اسلامی در سال های اخیر افزود: توسعه فرهنگ رضوی در پیشرفت مادی و معنوی کشور و همچنین ترویج سبک زندگی ایرانی اسلامی سهم شایان توجهی دارد. عمل و ایمان به آموزه های فرهنگ رضوی می تواند هم در عرصه فردی و هم اجتماعی کشور راهگشای اصلی باشد.

وی در خصوص میزان دست یابی جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به اهداف پیش روی خود گفت: اینکه سال به سال کیفیت آثار ارائه شده به این جشنواره وزین ارتقاء می یابد و نیز افراد بیشتری هم راغب به شرکت در بخش های مختلف علمی، هنری و... آن می شوند خود مبرهن این موضوع است که جشنواره توانسته تا حدود بسیاری به اهداف خود نائل شود.

خدیمی عنایت و توجه خاصه حضرت رضا(ع) را دلیل اصلی موفقیت و فراگیر شدن جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در سطح ملی و بین المللی دانست و تصریح کرد: علاقه وافر مردم به این امام همام دومین عامل موفقیت این جشنواره است چرا که هر یک از محبان حضرت رضا(ع) دوست دارند به هر طریق ممکن به این امام همام عرض ادب و ارادت داشته باشند و این جشنواره بهترین مسیر این هدف است. همچنین تلاش های بسیار دست اندرکاران بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در مشهد و نمایندگی این بنیاد در استان ها و حتی خارج از کشور دلیلی بر این موفقیت است.

برگزیده همایش علمی پژوهشی شناخت اخلاق و آداب رضوی تاکید کرد: موضوعات روز و دغدغه های مردم به ویژه در حوزه حقوق شهروندی و نیز نحوه زمامداری اسلامی در پرتو سیره و اندیشه رضوی می تواند اولویت ها و محورهای همایش عملی پژوهشی شناخت اخلاق و آداب رضوی رضوی باشد.

وی دور شدن از متن جامعه و بسنده کردن به برگزاری یک روز مراسم اختتامیه یا ارائه فقط فراخوان مقاله را آفت و آسیب این گونه همایش های علمی و پژوهشی در کشور دانست و خاطرنشان کرد: بهتر است برآیند و نتایج آثار پژوهشی در قالب کرسی های نظریه پردازی و سخنرانی در محافل علمی و دانشگاه های استان و حتی سراسر کشور ارائه شود تا بتوانیم در این زمینه شاهد باشیم که استان مرکزی به عنوان یکی از قطب های قوی علمی در عرصه فرهنگ رضوی شناخته شود.

۳۱ تیر ۱۳۹۵ ۰۹:۰۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.