English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

برگزاری جشنواره امام رضا(ع) باید به یک ایدئولوژی در رفتار سازی اجتماعی تبدیل شود

برگزاری جشنواره امام رضا(ع) باید به یک ایدئولوژی در رفتار سازی اجتماعی تبدیل شود
معاون پژوهشی حوزه های علمیه خواهران گفت: برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) به عنوان یک حرکت گسترده که در سراسر کشور دنبال می شود باید به یک ایدئولوژی در رفتار سازی اجتماعی تبدیل و مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از قم، حجت الاسلام حصاری با اشاره به برگزاری همایش سراسری حدیث رضوی در قم اظهار کرد: کار و تلاش برای وجود مبارک امام رضا(ع) دارای ارزش و جایگاه ممتازی است چرا که ایشان وارث انبیاء اولوالعزم و اهل بیت عصمت و طهارت می باشد و این معنایش وارث دنیایی نیست بلکه وارث معنوی و ملکوتی است.
معاون پژوهشی حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: وجود گرانقدر ائمه اطهار بسیار وسیع تر از این است که ما با امثال این همایش ها بتوانیم به مواهب معرفتی آنها دست پیدا کنیم و هر کاری که برای این بزرگواران انجام شود کم بوده و همه باید تلاش کنیم تا هرچه بیشتر نسبت به حضرات معصومین معرفت داشته باشیم و دقت نظر داشته باشیم که ظرفیت و جایگاه ایشان فراتر از همه محققان، مؤلفان و ادبای جهان است .
حجت الاسلام حصاری با بیان اینکه اصل برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) کار شایسته و پر برکتی است افزود: این جشنواره چراغی است که در این مسیر روشن می شود و مهم این است که به صورت تخصصی بوده و در حیطه های مختلف تعریف شده که سبب می شود ظرفیت های وسیعتری به این سمت فعال شده و مورد استفاده قرار گیرد.
وی افزود: این سرمایه بزرگ می تواند برای فرصت سازی، تمدن سازی و جامعه سازی در مسیری که رهبری و انقلاب اسلامی ترسیم کرده اند بسیار موثر باشد، برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) بعنوان حرکتی گسترده در سراسر کشور، می تواند زمینه ساز یک ایدئولوژی در رفتار سازی اجتماعی باشد.
وی یاد آور شد: همایش علمی پژوهشی حدیث رضوی در صورتی موفق خواهد بود که آثار ارسالی به دبیرخانه این همایش تبدیل به فرصت شود، باید توجه داشت که همه تکاپوی دست اندرکاران برگزاری همایش بر این امر نباشد که فقط همایشی پر رونقی برگزار شود بلکه باید همت اصلی را بر تولید آثاری با ظرفیت های معرفتی قرار داد.
معاون پژوهشی حوزه های علمیه خواهران ابراز کرد: باید نتایج برگزاری این همایش علمی پژوهشی تبدیل به گزاره هایی برای جامعه سازی ارزشی شود و این امر مهمی است که مسئولان همایش باید بر آن همت داشته باشند .
حجت الاسلام حصاری خاطر نشان ساخت: امام رضا(ع) به عنوان تنها معصومی که وجود مقدسش در کشور ماست سرمایه ارزشمند اجتماعی و معنوی برای ما محسوب می شود چرا که مردم ما معمولا در طول سال و یا برای آغاز زندگی مشترک با سفر به مشهد مقدس، خیر و برکت در زندگی را در ذیل عنایات واسعه ایشان طلب می کنند .
معاون پزوهشی حوزه های علمیه خواهران ادامه داد: امیدواریم برگزاری این بخش از جشنواره بین المللی امام رضا(ع) سبب رونق و شتاب چند برابری در تولید آثار علمی در این مسیر شود.
حجت الاسلام حصاری با بیان اینکه مرکزیت حوزه علمیه در قم می باشد افزود: وجود هزاران محقق و پژوهشگر در این شهر که مشغول به بررسی، گفتگو واستنباط معارف دینی از آیات و روایات هستند، همچنین وجود مرکزی بزرگ همچون جامعه المصطفی که اندیشمندان و فضلای فراوانی از کشورهای مختلف جهان را در دل خود دارد، مرکز حدیث شناسی و مجموعه دارالحدیث نیز می توانند به عنوان ظرفیت های عظیمی به موفقیت همایش سراسری حدیث رضوی کمک کنند.
معاون پژوهشی حوزه های علمیه خواهران گفت: حوزه های علمیه خواهران نیز با توجه به سن جوانی که در مقایسه با حوزه برادران دارند تلاش می کند حضور مؤثری در این همایش داشته باشد، این مجموعه در سال گذشته نیز آثار خوب و ارزشمند حدیثی از خواهران طلبه در جشنواره کلینی داشت که نشان دهنده پتانسیل بالای پژوهشی در میان خواهران طلبه این حوزه است وامیدواریم که در چهارمین دوره همایش سراسری حدیث رضوی نیز حضور مؤثرتر خواهران طلبه را شاهد باشیم.

۱۹ تیر ۱۳۹۵ ۰۸:۲۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.