English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره «شعر و مشاعره رضوی» در دانشگاه بیرجند برگزار می شود

جشنواره «شعر و مشاعره رضوی» در دانشگاه بیرجند برگزار می شود
جشنواره «شعر و مشاعره رضوی» آذرماه سال ۹۵ به میزبانی دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود و مسئولیت کمیته فرهنگی و ادبی این جشنواره در حوزه دانشگاه‌ها به دانشگاه بیرجند سپرده شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛سید محمد حسین قریشی  در نشست خبری مسئولان کمیته فرهنگی و ادبی جشنواره  امام رضا(ع) در بخش دانشگاهیان، اظهار کرد: با توجه به برگزاری موفق جشنواره شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند در سال گذشته امسال وزارت علوم و بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) مسئولیت کمیته فرهنگی و ادبی چهاردهمین جشنواره امام رضا(ع) در بخش دانشگاهیان را به دانشگاه بیرجند سپرده است.

وی با بیان اینکه این کمیته از چند ماه گذشته فعالیتهای خود را آغاز کرده، افزود: دانشگاه بیرجند (جشنواره شعر و مشاعره رضوی و مسئول کمیته)، دانشگاه گناباد (جشنواره سرود و تواشیح رضوی)، دانشگاه بوعلی سینا همدان(جشنواره ادبیات داستانی و سفرنامه نویسی رضوی)، دانشگاه صنعتی بیرجند(جشنواره  نشریات مکتوب رضوی)، دانشگاه شهید مدنی آذربایجان (جشنواره  کتابخوانی رضوی) و دانشگاه گیلان (کرسی های آزاد اندیشی رضوی) را بر عهده دارد.
دبیر اجرایی کمیته فرهنگی و ادبی جشنواره امام رضا(ع) در بخش دانشگاهیان گفت: ترویج و تعمیق فرهنگ رضوی در جامعه دانشگاهی کشور، گسترش فعالیت ‌های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره‌ معصومین به ویژه امام رضا (علیه السلام) در دانشگاه‌ها، آشنایی بیشتر جامعه دانشگاهی با ادبیات آیینی و اشعار مفهومی مرتبط با شخصیت ممتاز سیره متعالی و معارف آسمانی اهل بیت (علیه السلام) ازجمله اهداف این جشنواره است.

ابراهیم محمدی، دبیر علمی جشنواره دانشگاهی شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند نیز با اشاره به اینکه این جشنواره ویژه‌ دانشگاهیان اعم از استادان، دانشجویان و کارمندان است، اظهار کرد: به کلیه نفرات راه یافته به بخش پایانی جشنواره گواهی حضور اهدا خواهد شد.
وی از برگزاری اختتامیه جشنواره بین المللی امام رضا (علیه السلام) در بخش شعر و مشاعره رضوی ویژه دانشگاهیان  در 24 و 25 آذرماه امسال در دانشگاه بیرجند خبر داد و افزود: آخرین مهلت ثبت نام و ارسال آثار 30 مهرماه 95 است.
دبیر علمی جشنواره دانشگاهی شعر و مشاعره رضوی در دانشگاه بیرجند ادامه داد: داوری بخش مشاعره را سه نفر از متخصصان حوزه شعر و ادبیات به انتخاب کمیته علمی جشنواره برعهده خواهند داشت.

محمدی با بیان اینکه علاقه مندان به شرکت در این جشنواره می توانند به وب گاه www.sherrazavi-birjand.ir مراجعه کنند، گفت: هر شرکت کننده می تواند در مجموع حداکثر پنج اثر به بخش دانشگاهیان جشنواره امام رضا(ع) ارسال کند.
وی با اشاره به اینکه به برگزیدگان جشنواره در جلسه اختتامیه (آذرماه ۹۵) جوایز نفیسی اهدا خواهد شد، یادآور شد: در بخش شعر و مشاعره 12 برگزیده، کتابخوانی رضوی 24 برگزیده، سفرنامه و ادبیات داستانی رضوی5 برگزیده، کرسی آزاد اندیشی رضوی 3 برگزیده، سرود و تواشیح رضوی 5 برگزیده و نشریات مکتوب رضوی حداقل 10 برگزیده انتخاب خواهند شد.

گفتنی است  جشنواره شعر و مشاعره رضوی در بخش دانشگاهیان جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (علیه السلام) اردیبهشت ماه سال گذشته در دانشگاه بیرجند برگزار شد. در این جشنواره 210 نفر با 300 اثر از دانشگاه های سراسر کشور شرکت کردند.

۱۲ خرداد ۱۳۹۵ ۱۴:۱۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.