English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نوجوان برگزیده جشنواره مشاعره رضوی: ما با جشنواره امام رضا(ع) ثامن الحجج را بیشتر شناختیم

نوجوان برگزیده جشنواره مشاعره رضوی: ما با جشنواره امام رضا(ع) ثامن الحجج را بیشتر شناختیم
نوجوان برگزیده جشنواره مشاعره رضوی در بخش کودک و نوجوان می‌گوید: این رویداد فرهنگی و هنری باعث شد تا ما امام رضا(ع) را بیشتر بشناسیم و فضایی برای آشنایی بیشتر کودکان و نوجوانان کشور با امام رضا(ع) فراهم شود.


به گزارش اداره‌کل روابط‌عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، محمدعلی نعیمی عضو نوجوان مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون سمنان و برگزیده بخش مشاعره سیزدهمین جشنواره رضوی در سال 1394 با قدردانی از دست‌اندرکاران جشنواره، از لحظه‌های شیرین و پر استرس دنیای شعر به‌عنوان به‌یادماندنی‌ترین خاطره‌اش، یاد کرد.
او که دوران کودکی‌اش را در کانون پرورش فکری سپری کرده، نزدیک ده‌سال عضو مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون سمنان بوده و در حال حاضر به‌عنوان عضو ارشد و با نظارت مربیان فرهنگی سرپرستی اعضای پسر کارگاه سرود را بر عهده دارد.
نعیمی درباره‌ی احساسش از شرکت در جشنواره مشاعره رضوی گفت: چون در بخش شعرخوانی جشنواره دوازدهم رضوی برگزیده شده‌ و مزه‌ی شیرین آن را چشیده بودم با برنامه‌ریزی و امید به موفقیت در این مسیر به سعی و تلاشم افزودم و در جشنواره سیزدهم رضوی هم شرکت کردم؛ و کوشیدم زمان بیشتری را به حفظ اشعار اختصاص دهم.

وی که خبر برگزیده‌ شدنش در این بخش را نخست از مسوول مرکز فرهنگی‌هنری شماره دو کانون سمنان شنیده‌ بود فکر می‌کرد مربیان با او مزاح می‌کنند؛ ولی وقتی اطمینان حاصل کرد که خبر حقیقت دارد خیلی‌خوش‌حال شد و شور و هیجان وصف‌ناپذیری سرشار از شادی او را فرا گرفت.

نعیمی از مادرش که در کتاب‌خانه عمومی سمنان مشغول است و مربیان کانون پرورش فکری، به‌عنوان راهنما و مشوق اصلی‌اش در این مسیر نام ‌برد و در ادامه افزود: وقتی در جشنواره شرکت کردم از امام رضا(ع) خواستم تا گوشه‌چشمی به من داشته ‌باشد و در حفظ ابیات یاری‌ام رساند.
این عضو ارشد کانون از لحظه‌های شیرین و پر استرس مرحله‌ی پایانی مشاعره به‌عنوان به یاد ماندنی‌ترین خاطره در ذهنش یاد کرد و اظهار داشت: هیچ‌وقت آن‌روز را که مربیان از اعضای شرکت‌کننده در بخش مشاعره برای داوری و انتخاب نفرات برتر دعوت کرده ‌بودند، فراموش نمی‌کنم. ناخودآگاه ابیات از ذهنم پاک می‌شد و تنها با توسل به امام هشتم در دلم از او می‌خواستم تا کمکم کند و احساس می‌کردم اشعار جلوی چشمانم ظاهر می‌شود.

برنامه‌های کمیته کودک و نوجوان چهاردهمین جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در سال 1395 با مسوولیت کانون و در 8 بخش برگزار می‌شود.

۴ خرداد ۱۳۹۵ ۱۰:۰۱

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.