English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نشست اتاق فکرهمایش سیمای امام رضا (ع) در آیینه ادبیات پایداری در کرمانشاه برگزار شد

نشست اتاق فکرهمایش سیمای امام رضا (ع) در آیینه ادبیات پایداری در کرمانشاه برگزار شد
چهارمین نشست همایش علمی و پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در آیینه ادبیات پایداری با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه و نماینده بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،در کرمانشاه برگزار شد.


به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) ازکرمانشاه؛ چهارمین نشست اتاق  فکر همایش علمی  و پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در آیینه ادبیات پایداری، با حضور دکتر ابراهیم رحیمی زنگنه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه، دکتر ایوب هاشمی نماینده بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، اعضای هیئت علمی، پیمان جسری مسیول دبیرخانه نمایندگی این بنیاد در کرمانشاه، محسن کرمیان مسئول روابط عمومی و رابط خبر همایش و کارشناسان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه در این شهربرگزار شد.
نماینده بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در این نشست اظهار کرد: ما باید عرفان ناب ولایی، اسلامی و قرآنی را معرفی کرده و از رشد عرفان های کاذب جلوگیری کنیم.

وی افزود: ادعای ما این است که قرآن با عرفان و برهان هیچ منافاتی ندارد اگر به معرفی این مقوله بپردازیم برهان های بدلی از برهان ناب و اصیل اسلامی شناخته می شود.
هاشمی تأکید کرد: اگر شناخت و اطلاع رسانی کافی در این زمینه صورت بگیرد قطعاً جوانان نیز قدرت تشخیص دارند و به این عرفان های کاذب روی نمی آورند.
دکتر ایوب هاشمی، بااشاره به برگزاری همایش سیمای امام رضا(ع) در آیینه ادبیات پایداری در کرمانشاه گفت: چشم امید همه ما به برگزاری این همایش و خروجی آن دوخته شده است.

وی در ادامه با تأکید بر استمرار برگزاری برنامه های جشنواره امام رضا(ع) در استانها، خروجی این همایش در کرمانشاه را یکی از بهترین خروجی های جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با بار علمی بالا دانست.

وی خواستار پرداختن به موضوعات جهانی و متناسب با نیاز جامعه به ویژه قشر جوان شد و اظهار داشت: باید این جرأت را داشته باشیم که قدری در روش های سنتی که جوابگوی نیازهای حال حاضر نیست، بازنگری کرده و تغییراتی در آن ایجاد کنیم.
دکتر هاشمی، همچنین خواستار برنامه ریزی های کلان برای برگزاری همایش در سطوح چند لایه ای جامعه شد و گفت: بعضاً دستاوردها و ماحصل یک برنامه قابل استفاده برای قشر خاصی است لذا باید با گذر از این مرحله به تدوین آثاری فاخر و قابل فهم برای آحاد مختلف جامعه بپردازیم چراکه صرف اعتبار در این حوزه هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است.
وی گفت: در مباحث فرهنگی اگر می خواهیم به نتایج بزرگی دست یابیم باید کار را در سطح عالی برگزار کنیم و کار حتی در سطح متوسط هم قابل قبول نیست.
ادبیات پایداری صرفا مختص به سالهای جنگ تحمیلی نیست
           
پیمان جسری در چهارمین جلسه اتاق فکر این همایش با اشاره به تخصصی بودن موضوع همایشهای رضوی در کرمانشاه گفت: بر خلاف تصوراتی که در خصوص موضوعات علمی و پژوهشی خصوصاً در زمینه ادبیات در بین نویسندگان و پژوهشگران وجود دارد می توان گفت:  مطالب و نقل های بسیار متنوعی را در زمینه این نوع همایش ها می توان به رشته تحریر درآورد.
جسری همچنین اظهار داشت: برخی از نویسندگان و  مردم فکر می کنند واژه پایداری که در همایش سیمای امام رضا (ع) در آیینه ادبیات پایداری در کرمانشاه مطرح شده صرفاً مختص به نوشتن ادبیات سالهای جنگ تحمیلی است، در صورتیکه میتوان باور داشت که واژه  پایداری را از زمان به وجود آمدن موضوع هابیل و قابیل به وجود آمده است .

مسئول دبیرخانه همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا (ع) در آیینه ادبیات پایداری اظهار امیدواری کرد :در فرصت باقیمانده تا پایان مهلت ارسال مقالات به دبیرخانه ی این همایش شاهد دریافت مقالات بیشتری باشیم.

همایش علمی پژوهشی سیمای امام رضا (ع) و فرهنگ رضوی  در تاریخ ٢٠ مرداد ٩٥برگزار می شود و علاقه مندان می توانند آثار خود را تا پایان اردیبهشت ٩٥ به آدرس الکترونیکی razavi.ksh@chmail.ir و Kermanshah.shamstoos.ir ارسال نمایند.

۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۰:۳۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.