English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

پوستر هشتمین جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی رونمایی شد

پوستر هشتمین جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی رونمایی شد
با حضور مدیران و نمایندگان دستگاههای فرهنگی استان لرستان، از پوستر هشتمین جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی ، کاری از هنرمند لرستانی سید مصطفی جهانبخت ، رونمایی شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان،با حضور مدیران ونمایندگان دستگاه‌های فرهنگی استان، از پوستر هشتمین جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی رونمایی شد. این پوستر توسط یکی‌از هنرمندان لرستانی به‌نام سیدمصطفی جهانبخت، طراحی شده و از میان ده‌ها طرح که به دبیرخانه جشنواره ارسال شده بود، انتخاب شده است.
در این طرح از المان‌های دینی، ملی و بومی مانند نام امام رضا(ع) با استفاده از تذهیب، الهام از بند دخیل‌های گره زده شده به پنجره فولاد و جعبه رنگی که نماد تلویزیون است، استفاده شده است.
سید مصطفی جهانبخت، طراح پوستر هشتمین جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی، گفت: چند دوره قبل از این نیز افتخار طراحی پوستر جشنواره نماهنگ رضوی را داشته‌ام و ازاین‌که دوباره توفیق کار برای امام رضا(ع) را پیدا کردم از خداوند منان سپاس‌گذارم و این را نشانه لطف امام رضا(ع) به خودم می‌دانم.

وی در رابطه با طراحی این پوستر و المان‌های استفاده شده در آن، تصریح کرد: به این دلیل که برای اولین بار است که جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی به‌صورت مستقل برگزار می‌شود در پایین این پوستر از نوارهای رنگی، که نماد تلویزیون است، استفاده کرده‌ام.

جهانبخت با اشاره به این‌که سعی کرده در طراحی پوستر از المان‌های بومی، ملی و مذهبی استفاده کند، اظهار کرد: این کالربار که در پایین طراحی وجوددارد به‌نوعی نماد و رنگ‌های دست‌بافته‌های زنان لُر است که می‌خواستم به این طریق این نمادها را به امام رضا(ع) ربط بدهم.
طراح پوستر هشتمین جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی ادامه داد: در وسط این کار یک تهذیب مذهبی و نام مبارک امام رضا(ع) آمده است که بیانگر تعلق این جشنواره به این امام همام است.
وی عنوان کرد: در بالای طرح ربان‌هایی آویزان شده که الهام ‎گرفته از بند دخیل‌هایی است که محتاجان و نیازمندان به ضریح و پنجره فولاد گره می‌زنند.
جهانبخت بیان کرد: من با آوردن این بند دخیل‌ها در طراحی خود می‌خواهم این را بگویم که ما نیز از فاصله‌ای دور ولی با دلی نزدیک، بند دخیل‌های خود را به ضریح امام رضا(ع) گره می‌زنیم تا حاجت خود را از این امام مهربانی بگیرم.
در پایان قابل ذکر است که این طرح زیبا از میان ده‌ها طرح ارسالی به دبیرخانه جشنواره انتخاب و مورد استفاده قرار گرفته است.
لرستان در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) میزبان جشنواره تولیدات تلویزیونی رضوی است.

 

۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۳:۲۲

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.