English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در نشست اتاق فکر مطرح شد: تاکید بر نقش مهم رسانه ها در اطلاع رسانی جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی

در نشست اتاق فکر مطرح شد: تاکید بر نقش مهم رسانه ها در اطلاع رسانی جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام در نشست اتاق فکر جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی، بر اهمیت اطلاع رسانی این جشنواره از طریق رسانه ها تاکید کرد.

 
به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،چهارمین نشست اتاق فکر جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی در ایلام با حضور صاحب‌نظران و اساتید حوزه و دانشگاه در این استان برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام،پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره‌نویسی در قالب چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا (ع) در دو رده سنی بالای ۱۸سال و زیر ۱۸سال هم‌زمان با دهه کرامت در 19 مرداد سال جاری برگزار خواهد شد.
 در این نشست دکتر مهدی اکبر نژاد، دکتر سید محمدرضا حسینی،دکتر علی  سهراب نژاد، حبیب‌الله بخشوده، محمدعلی قاسمی، دکتر بهروز سپید نامه، ظاهر سارایی،حجت الاسلام حسین واسطی،حجت‌الاسلام علی چراغی پور، و جایدری از اساتید و فرهیختگان استان ایلام به‌عنوان اعضای اتاق فکر جشنواره ملی خاطره و سفرنامه نویسی رضوی در این استان حضور داشتند.

 این نشست به ‌منظور بحث و تبادل‌نظر در راستای برگزاری باشکوه جشنواره سفرنامه و خاطره‌نویسی رضوی از سری برنامه‌های چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) و با دستور کار گزارش،تبلیغات و نحوه جذب و حمایت بخش خصوصی برگزار شد.
 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام، در این نشست گفت: سه هزار فراخوان این جشنواره به ۲ زبان فارسی و عربی در کشور توزیع‌شده و علاقه‌مندان می توانند نسبت به تولید و جمع‌آوری آثار با موضوع خاطره‌نویسی و سفرنامه زیارت حرم امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت شاه‌چراغ (ع) و سایر امامزادگان و ارسال به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اقدام کنند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام خواستار مشارکت رسانه های مختلف استان  در راستای برگزاری مطلوب پنجمین جشنواره ملی خاطره و سفرنامه نویسی رضوی در این استان شد.
محمد نیاکان در نشست اتاق فکر این اداره کل بیان کرد: رسانه های مختلف گروهی این استان اعم از صدا و سیما، مطبوعات، خبرگزاری ها و سایت های خبری باید در تبلیغات و اطلاع رسانی برگزاری جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی در این استان این اداره کل را همراهی و حمایت کنند.
وی ادامه داد: از طرفی باید از ظرفیت سایر دستگاه های اجرایی استان برای تبلیغات این جشنواره استفاده و نهادهای مرتبط همکاری لازم را داشته باشند.

وی با بیان اینکه این جشنواره در سطح ملی برگزار می شود، حضور هرچه بیشتر مردم را در ترویج و اشاعه فرهنگ رضوی و آشنایی بیشتر مردم با ائمه اطهار بویژه امام رضا(ع) را مهم دانست.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی ایلام بیان کرد: با توجه به اینکه در راستای رویکرد دولت تدبیر و امید اجرای برنامه های فرهنگی به موسسه های خصوصی با نظارت و حمایت ارشاد واگذار می شود برگزاری و اجرای پنجمین جشنواره ملی خاطره و سفرنامه نویسی رضوی نیز به موسسه عصر پیام واگذار شده است.

وی بیان کرد: تاکنون از ظرفیت کانون های فرهنگی و هنری مساجد، دفاتر زیارتی، کتابخانه های عمومی،ادارات سراسر کشور و سایت های اطلاع رسانی برای تبلیغات این جشنواره بهره گیری شده است.

در این نشست که با حضور اساتید و فرهیختگان استان برگزار شد مسایلی از جمله استفاده از زبان بومی، شناسایی مخاطبان و نویسندگان کشور، تبلیغات در شبکه های مجازی و اجتماعی و دینی و مذهبی و استفاده از تبلیغات نوین برای برگزاری مطلوب این جشنواره اعلام شد.
پنجمین جشنواره ملی سفرنامه و خاطره نویسی رضوی از سری برنامه های جشنواره بین المللی امام رضا (ع) 19مردادماه امسال همزمان با دهه کرامت در این استان برگزار می شود.

سه هزار فراخوان این جشنواره به دو زبان فارسی و عربی در کشور توزیع شده و علاقه مندان می توانند نسبت به تولید و جمع آوری آثار با موضوع خاطره نویسی و سفرنامه زیارت بارگاه امام رضا(ع)، حضرت معصومه(س)، حضرت شاهچراغ (ع) و سایر امامزادگان و ارسال به دبیرخانه جشنواره واقع در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ایلام اقدام کنند.

جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با موضوع های مختلف فرهنگی، هنری و علمی برای چهاردهمین دوره همزمان با دهه کرامت از میلاد با سعادت حضرت معصومه(س) تا میلاد امام رضا(ع) با هدف توسعه و ترویج فرهنگ رضوی در سراسر کشور برگزار می شود که امسال استان ایلام میزبان جشنواره خاطره و سفرنامه نویسی رضوی خواهد بود.
این جشنواره در استان ایلام از سال 87 آغاز و تاکنون بصورت متوالی همه ساله میزبان برگزاری جشنواره امام رضا(ع)در رشته های مختلف پیامک ادبی  رضوی، تحقیق و پژوهش با محوریت فرهنگ رضوی و سفرنامه و خاطره نویسی رضوی بوده است.

۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ ۱۱:۵۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.