English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

تقویم اجرایی همایش «کرامت انسانی در آموزه های رضوی» در زنجان تغییر کرد

تقویم اجرایی همایش «کرامت انسانی در آموزه های رضوی» در زنجان تغییر کرد
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان از تغییر تقویم اجرایی همایش «کرامت انسانی در آموزه های رضوی» در زنجان خبر داد و گفت: این همایش 14 مردادماه همزمان با میلاد حضرت معصومه(س) برگزار می شود.به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) در استان زنجان، ناصر مقدم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اظهار کرد: همایش علمی پژوهشی کرامت انسانی در آموزه های رضوی از سلسله برنامه های جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام) است که به میزبانی استان زنجان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه مقرر بود این جشنواره29 اردیبهشت برگزار شود، خاطرنشان کرد: به جهت استقبال پژوهشگران و محققان از این جشنواره همایش کرامت انسانی در آموزه های رضوی14 مرداد همزمان با سالروز میلاد باسعادت حضرت معصومه(سلام الله علیها) در زنجان برگزار می شود. به گفته مقدم، پژوهشگران و محققان می توانند آثار خود را تا 14 تیر امسال به دبیرخانه همایش در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ارسال کنند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان ادامه داد: نتایج این همایش 7 مرداد اعلام می شود و همزمان  با اول ذی القعده در مراسمی از برگزیدگان تجلیل می شود.

همایش«کرامت انسانی در آموزه های رضوی» با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ نورانی و کمال آفرین رضوی، گسترش فعالیت های فرهنگی، هنری و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین به ویژه امام رضا(علیه السلام) و گرامیداشت تولیدکنندگان و پدیدآورندگان آثار  در زمینه سیره، شخصیت و معارف امام رضا(علیه السلام) و کمک به انتشار آنان برگزار می شود.

همایش در محور مفهوم شناسی کرامت انسان از منظر امام رضا(علیه السلام) از منظر درون دینی(رویکرد قرآنی، حدیثی، فقهی، کلامی، عرفانی)و برون دینی(رویکرد اخلاقی، فلسفی، حقوقی، روان شناختی، جامعه شناختی و انسان شناختی) محور آثار کرامت انسانی از دیدگاه امام رضا(علیه السلام) با موضوع زندگی فردی و اجتماعی(روابط همسایگی، خانواده و...)محور رفع آسیب ها و چالش های فراروی کرامت انسانی در جهان معاصر از دیدگاه امام رضا(علیه السلام) به عنوان بخش ویژه با موضوع انتخاب یک حدیث از آن حضرت با موضوعات مورد نیاز جامعه مبتنی بر سیره رضوی به عنوان محتوای معرفتی در راستای سبک زندگی با رویکرد اقتصاد مقاومت برگزار می شود.

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۴:۱۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.