English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

تولیدات جشنواره پویانمایی رضوی بهترین الگوهای رفتاری را به جامعه معرفی می کند

تولیدات جشنواره پویانمایی رضوی بهترین الگوهای رفتاری را به جامعه معرفی می کند
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان به تاثیرهنر بر جامعه تاکید کرد و گفت: می توان از تکینیک های هنری آن هم هنر سینما و انیمیشن برای ترویج فرهنگ اهل بیت استفاده کرد.


 به گزارش خبرنگار واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در گلستان حجت الاسلام علی اصغر فضیلت، افزود: تولید انیمیشن با موضوع نبوی، علوی و رضوی بهترین الگوهای رفتاری را به جامعه معرفی می کند.

وی ادامه داد: جشنواره پویانمایی رضوی در راستای الگویابی و جایگزینی الگوها و ایجاد تغییررفتار فرد و جامعه می تواند تاثیرگذاری زیادی داشته باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان در توضیح اقدامات انجام شده برای تقویت آثار جشنواره، گفت: برای رشد و تقویت هر فعالیتی، ایجاد زیرساخت های آن از ضروریات به شمار می رود از این رو هرگونه تلاش در راستای بستر سازی کارگاه های آموزشی( فیلمنامه نویسی، ساخت فیلم انیمیشن) می تواند زمینه رشد آثار انیمیشن را فراهم کند به همین منظور کارگاه های آموزشی پویانمایی با محوریت فرهنگ رضوی در استان برگزار می شود.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه جشنواره ملی است اگر محدودیت های منابع مالی اجازه می داد ما این کارگاه ها را در سایر استان ها هم می توانستیم برگزار کنیم.

حجت الاسلام فضیلت محدودیت های مالی، جوان بودن هنر پویانمایی، مسبوق به سابقه نبودن زیرساخت ها و نبود بسترهای آموزشی از قبل را به عنوان چالش های حوزه انیمیشن رضوی عنوان کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تولیدات جشنواره پویانمایی رضوی از سوی مخاطبان مورد استقبال واقع می شوند چنان که مثلا انیمیشن انیمیشن شاهزاده روم با محتوای دینی مورد استقبال قرار گرفت، گفت: تفاوت هایی بین فیلم شاهزاده روم با تولیدات پویانمایی رضوی وجود دارد چراکه شاهزاده روم در قالب فیلم بلند تهیه شده در حالی که تولیدات جشنواره ما کوتاه است دوم اینکه افرادی که دست اندر کار فیلم شاهزاده روم کادری مجرب بودند اما تولیدکنندگان جشنواره از تجربیات کمتری برخوردار هستند اما در آینده انشاالله افراد با تجربه ای خواهند شد.

وی در خاتمه به کمبود منابع مالی برای تولیدکنندگان اشاره کرد و گفت: به دلیل مشکلات مالی تولیدکنندگان نمی توان آثار انیمیشن جشنواره را با فیلم شاهزاده روم مقایسه کرد؛ اگرچه این جشنواره می تواند بسترساز پیدایش فیلم های بلند در حوزه انیمیشن باشد.

گفتنی است؛ جشنواره پویانمایی رضوی همه ساله به مناسبت میلاد با سعادت علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه (س) و بزرگداشت احمدبن موسی (شاهچراغ) در دهه کرامت در گرگان برگزار می شود.

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۱۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.