English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نشست اتاق فکر جشنواره خوشنویسی رضوی برگزار شد/ بهره برداری از ظرفیت سایر ارگانها دستور کار است

نشست اتاق فکر جشنواره خوشنویسی رضوی برگزار شد/ بهره برداری از ظرفیت سایر ارگانها دستور کار است
با توجه به تغییرات فنی و اجرایی چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، در زمینه های متعدد از جمله اجرا ،ثبت نام و داوری،حال و هوای تازه ای داریم که مجریان این کار دلی را بیش از پیش تشویق می کند.

سومین نشست اتاق فکر جشنواره خوشنویسی رضوی، به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز، با حضور اعضا برگزار شد.

معاون هنری این اداره کل ضمن ابراز رضایت از روند اجرایی،نظم و ترتیب برگزاری جلسات کمیته علمی و اتاق فکر این جشنواره گفت: تلاش ما برحضور اعضای بیشتر و متنوع در این جلسات است ،در نشست های آینده مهمان هایی از ادارات کل آموزش و پرورش،دانشگاه،حوزه هنری،معاونت امنیتی و سیاسی استانداری،صدا و سیما خواهیم داشت.

وی گفت : جهت تشکیل کمیته های فرعی و بهره برداری از ظرفیت سایر ارگانها پیشنهاد ها بررسی و اقدامات لازم صورت گرفته است .

شریفی همچنین ضمن تبریک و خوش آمد گویی به مسول جدید اداره بازرسی و شکایات گفت: با توجه با جایگاه حقوقی بازرسی که از ارکان اصلی این جشنواره است ،حضور بهنام پورجباری به عنوان ناظر مقیم ،می تواند در روند کیفی و اجرایی تاثیر شایسته ای داشته باشد.

بهنام پورجباری ناظر مقیم جشنواره خوشنویسی رضوی ضمن ابراز خرسندی از حضور در روند اجرایی جشنواره متعلق به امام رضا (ع) گفت: استفاده از دنیای مجازی و تمامی راهکار های قانونی اطلاع رسانی ،جهت تبلیغات و اطلاع رسانی باید در دستور کار باشد و آیتم های امتیاز دهی جشنواره در بخش های متفاوت مد نظر قرار گیرد.


 

وی گفت: رسیدن به شاخص های کیفی جشنواره کار اصلی ماست و ارائه خدمات رسانی به نحو احسن از رئوس آن می باشد که با همکاری ،همدلی و استفاده از تجارب تیم های پیشین قابل دسترسی خواهد بود.

ابراهیم شریفی معاون اداره ارشاد البرز با توجه به دستور جلسه این نشست که تبلیغات جشنواره بود گفت: در مرحله اول حدود 2 هزار پیامک حامل اطلاعات جشنواره، برای لیست موجود اسامی خوشنویسان کشور ارسال شده است و در مراحل بعدی تکرارخواهدشد و اسامی جدید لیست خوشنویسان را نیز پوشش خواهد داد.

وی گفت: با توجه به تغییرات فنی و اجرایی جشنواره چهاردهم، در زمینه های متعدد، از جمله اجرا ،ثبت نام و داوری ،حال و هوای تازه ای داریم که مجریان  این کار دلی را بیش از پیش تشویق خواهد کرد. از سوی دیگر با توجه به تغییر روند داوری ها ،همه هنرمندان شانس برنده شدن خواهند داشت.

 

شریفی گفت: از ابتدای اردیبهشت ماه عملیات اجرایی تبلیغات جشنواره رسما آغاز خواهد شد و تا 15 به پایان خواهد رسید. همچنین رونمایی ازپوستر جشنواره طی مراسمی با حضور مهمانانی از ارگانهای ارشد استان، انجام و بنرهایی نیز در محل دفاتر انجمن خوشنویسان استان نصب خواهیم کرد.

معاون هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز افزود: مشکلاتی که در امر ثبت نام وجود دارد از سوی طراحان اصلی سایت جشنواره در بنیاد امام رضا(ع) باید رفع و رجوع شود و اشکال فنی از سوی استان البرز متوجه هنرمندان ثبت نام کننده نیست .

در این راستا مریدی مسول زیرپرتال شمس توس استان البرز گفت: هنرمندانی که مایل به شرکت در جشنواره هستند با مطالعه دقیق فراخوان هیچ مشکلی نخواهند داشت و همچنان دو روش ارسال پستی آثار به دبیرخانه جشنواره و ثبت نام الکترونیک در اختیارعلاقمندان خواهد بود.

وی گفت: شرکت کنندگان توجه داشته باشند که دهم تیرماه فرصت ثبت نام به پایان می رسد و دیگر هیچ اثری پذیرفته نخواهد شد.

مسول دبیرخانه جشنواره چهاردهم خوشنویسی رضوی نیز اعلام کرد: تاکنون بیش از 20 مکاتبه با 30 اداره کل در کشور صورت گرفته و شماره تلفن و اسامی هنرمندان برخی استان ها نیز برای دفتر دبیرخانه جشنواره ارسال شده است .

فولادوند گفت: امیدواریم هرچه زودتر دیگر استانها نیز همکاری های لازم را انجام دهند تا لیست نهایی و اطلاعات تماس دبیرخانه نیز تکمیل شود.

حجت الاسلام دهقاندار معاونت قرآنی و عترت نیز با اعلام آمادگی زیر مجموعه های این معاونت و نصب پوستر های تبلیغاتی جهت تشویق و مشارکت بیشتر گفت: فرصت بسیار مغتنم ایام اعتکاف و رمضان را پیش رو داریم هنرمندان وعلاقمندان بسیاری در میان قاریان قرآن وجود دارد این فراخوان ،جمع زیادی را برای شرکت در جشنواره مطلع خواهد کرد.
 

وی همچنین با توجه به ظرفیت 2000 نفری حوزه علمیه خواهران و همین تعداد برادران طلبه و رواج و آشنایی با هنر خوشنویسی در میان ایشان،افزود:ظرفیت بسیار خوبی نیز در این بخش وجود دارد که باید از آن استفاده کرد.

 دهقاندار گفت :حدود 30 درصد طلبه های حوزه با خوشنویسی مانوس هستند و قطعا تمایلاتی برای شرکت در جشنواره خواهند داشت .


در پایان کتاب دوجلدی و نفیس دائره المعارف تاریخ خط و خوشنویسی ،تالیف علی اصغرمقتدایی به فریبا کلاهی رابط خبر جشنواره اهدا شد تا مرجعی باشد برای اطلاعات  و اخبار خوشنویسی و در اختیار خوشنویسان و علاقمندان قرار گیرد.

۳۱ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۴۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.