English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های قم

دیدار مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های قم
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم به همراه اعضای ستاد برگزاری چهارمین همایش ملی حدیث رضوی با حجت الاسلام و المسلمین دکتر کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های قم دیدار و گفتگو کردند.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم، حجت الاسلام و المسلمین دانشی در این دیدار ضمن اشاره به جایگاه ممتاز جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) در جهان اسلام، در خصوص برگزاری چهارمین همایش ملی حدیث رضوی در قم گفت: تبیین و اشاعه فرهنگی منور رضوی، گسترش فعالیت های مرتبط با سبک و سیره رضوی، و تکریم از پدیدآورندگان آثار فرهنگی برتر در سیره و معارف امام رضا(علیه السلام) از جمله مهمترین اهداف برگزاری این همایش ملّی است.

وی ادامه داد: این همایش بزرگ ملی در بخش تخصصی با موضوعات بررسی شیوه های تعلیمی و تربیتی دراحادیث رضوی و شناسایی مولفه­های مرتبط با الگوی اقتصادی درخانواده در احادیث رضوی مرداد ماه و همزمان با جشن های بزرگ دهه کرامت در قم برگزار می شود.

دبیر چهارمین همایش ملی حدیث رضوی همچنین در خصوص بخش عمومی این همایش تصریح کرد: بخش عمومی این همایش نیز در دو حوزه "داستان وداستانک" و "یک حدیث یک داستان با موضوعات اقتصادی واجتماعی" برگزار خواهد شد.

وی همکاری و مشارکت فضاهای دانشگاهی و حوزه های علمیه در خصوص بهره مندی از ظرفیت های غنی معارف رضوی را از جمله برکات این همایش عنوان کرده و افزود: بسط و گسترش سبک زندگی اسلامی که از جمله تاکیدات مهم مقام معظم رهبری می باشد با بهره گیری مناسب از احادیث و معارف اهلبیت(علیهم السلام) امکان پذیر خواهد بود.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر کرمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های قم نیز در این دیدار ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(علیه السلام) بصورت عظیم و تاثیرگذار در سراسر ایران و حتی کشورهای دیگر، تاکید کرد: مایه مباهات نظام مقدس جمهوری اسلامی ست که چنین کارهای شایسته ای حول بهره مندی از فیض برکات و معارف امام معصوم(علیه السلام) در کشور ما برگزار می شود و قطعا از قم نیز بعنوان پایگاه علم و فقاهت انتظارات ویژه ای در خصوص برگزاری همایش ملی حدیث رضوی خواهد بود.

وی ادامه داد: به لطف خدا در دانشگاه های قم، ظرفیت و پتانسیل ویژه ای در حدیث شناسی و علوم قرآنی وجود دارد و چه بسا بسیاری دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد و دکترا علاقه مند باشند پایان نامه های خود را با موضوع احادیث رضوی تنظیم و آن برای شرکت در همایش ارائه دهند.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر کرمی در پایان تاکید کرد: قطعا اساتید، دانشجویان و مجموعه های دانشگاهی استان قم این آمادگی را دارند تا در کنار نام مبارک امام رضا(علیه السلام) به برگزاری هر چه بهتر همایش ملی حدیث رضوی کمک کنند.

 

 

۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۴:۵۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.