English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نشست اتاق فکر جشنواره حفظ احادیث رضوی در قشم برگزار شد/فراخوان جشنواره بزودی منتشر می شود

نشست اتاق فکر جشنواره حفظ احادیث رضوی در قشم برگزار شد/فراخوان جشنواره بزودی منتشر می شود
نشست اتاق فکر جشنواره حفظ احادیث رضوی، با حضور اعضای اتاق فکر بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،جمعی از مسئولان فرهنگی منطقه آزاد قشم، حجت الاسلام موسوی اجاق مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم به همراه دکتر حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و دبیر منطقه 8 کشور حضور دارند.به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، دکتر حمیده ماحوزی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر و دبیر منطقه 8 کشور، با اعلام این خبر گفت: 29 فروردین، اولین جلسه اتاق فکر جشنواره حفظ احادیث رضوی در جزیره قشم با حضور مسئولین شهرستان و اعضای هئیت علمی بنیاد بین المللی امام رضا (ع ) و به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد منطقه برگزار شد.
به گفته وی در این جلسه مقرر شد ستاد اجرایی جشنواره حفظ احادیث رضوی، تشکیل و بطور منظم برگزار شود و اتاق فکر جشنواره هم در  زمینه نحوه برگزاری و استفاده از تمام ظرفیتهای منطقه آزاد قشم تشکیل جلسه داده و تمهیدات لازم را به کار بگیرد.
 ماحوزی گفت: در این نشست درباره استفاده از توان و ظرفیت دانشجویان، دانش آموزان، کانونهای فرهنگی مساجد و حوزه علمیه بحث و تبادل نظر و مقرر شد از این ظرفیت ها  بدرستی بهره گرفته شود.

وی افزود: حجت الاسلام جوکار امام جمعه منطقه آزاد قشم که در این نشست حضور داشتند عنایت ویژه ای به این جشنواره دارند و علاوه بر عضویت در اتاق فکر در این نشست ها شرکت می کنند و در راستای برگزاری جشنواره حفظ احادیث رضوی دست اندرکاران جشنواره را یاری خواهند کرد.علاوه بر آن فرماندار، رییس آموزش و پرورش، رییس حوزه علمیه، روسای دانشگاههای قشم و دیگر مسئولان این منطقه برای برگزاری مطلوب جشنواره قول همکاری دادند.

ماحوزی با اشاره به اینکه در دوره اول جشنواره حفظ احادیث رضوی در سطح این منطقه برگزار می شود، گفت: پس از آن که مجریان برگزاری جشنواره تجربیات ارزنده نیز کسب می کنند این جشنواره در دوره های آتی بصورت ملی برگزار خواهد شد که این امر یکی از مصوبات اولین نشست اتاق فکر این جشنواره نیز بود.

وی با بیان اینکه فراخوان این جشنواره بزودی منتشر می شود، اظهار کرد: نشست های اتاق فکر جشنواره بطور منظم برگزار می شود و فراخوان نیز طبق قولی که مسئولان برگزاری جشنواره دادند، بزودی منتشر و در اختیار علاقمندان قرار می گیرد و اختتامیه جشنواره هم به احتمال فراوان در دهه کرامت سال 95 خواهد بود.

دبیر منطقه 8 کشور به رده های سنی شرکت کنندگان در این جشنواره هم اشاره کرد و گفت: جشنواره حفظ احادیث رضوی در رده های سنی کودک و نوجوان، جوان و بزرگسال برگزار می شود و منبع هر یک از گروهها هم متفاوت و مخصوص آن رده سنی خواهد بود که این کتابچه ها هم اکنون در حال تدوین و گردآوری است.

بر اساس این گزارش، سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، حجت الاسلام دکتر مصطفی فقیه اسفندیاری، دکتر محمد صادق علمی و حجت الاسلام سید حسین سیدی، سه تن از اعضای هیات علمی این بنیاد را به منظور بحث و تبادل نظر در نشست اتاق فکر جشنواره حفظ احادیث رضوی به قشم اعزام کرد.
یادآوری می شود؛ منطقه آزاد قشم در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) میزبان جشنواره حفظ احادیث رضوی است.

۳۰ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۰۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.