English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد تاکید کرد: جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی پرمخاطب و جریان ساز باشد

رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد تاکید کرد: جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی پرمخاطب و جریان ساز باشد
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست کارگروه رسانه های دیجیتال جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، گفت: جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی باید پرمخاطب و جریان ساز باشد.


به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،نشست کارگروه رسانه های دیجیتال جشنواره بین المللی امام رضا(ع)،با حضور سید مرتضی موسویان رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بعنوان رییس این کارگروه، سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین و دبیر جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی و دیگر اعضا برگزار شد.


 

سید مرتضی موسویان رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در این نشست با بیان اینکه رویکرد مردمی در برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی بسیار اهمیت دارد، گفت: باید جشنواره به گونه ای برگزار شود که مخاطب داشته باشد و مردم در جریان برگزاری آن باشند و  شورآفرینی لازم در جشنواره صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه همانطور که مقام معظم رهبری اشاره دارند ما در حال یک نبرد نرم فرهنگی با دشمن هستیم، اظهار کرد:  تولید محتوا در عرصه رسانه های دیجیتال بسیار مهم است و یک اصل اساسی محسوب می شود.

رییس کارگروه رسانه های دیجیتال جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، با تاکید بر اینکه جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی باید جریان ساز باشد، تصریح کرد: این جشنواره باید دائمی برگزار و مدام رصد شود و  افراد با تجربه و هم جوانان علاقمند در آن شرکت کنند و این جوان ها توسط جشنواره حمایت شوند.
وی تصریح کرد: ظرفیت های موجود مجمتع های دیجیتال که در استانهای مختلف فعالیت دارند در اختیار مرکز بازی های رایانه ای قرار گیرد تا با محوریت فرهنگ رضوی تولیدات خوبی را به جامعه عرضه کنند.
وی ابراز امیدواری کرد؛ جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی با تمهیدات اندیشیده شده، در این دوره بسیار متفاوت و با کیفیت تر از دوره های قبل برگزار شود.

سفارش و تولید چند بازی رایانه ای فاخر با محوریت فرهنگ رضوی در دستور کار قرار گیرد

سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، نیز در این نشست ضمن تقدیر از رویکرد عالمانه رییس مرکز رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد، گفت: هم چنین جا دارد از اعضای این مرکز و همین طور مدیرکل ارشاد استان قزوین که برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی را برعهده گرفتند، تشکر کنم.
دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، قالب رسانه های دیجیتال را ابزاری مهم در جهت ترویج فرهنگ منور رضوی ارزیابی کرد و افزود: با محوریت استان قزوین امیداوریم در چهاردهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) جشنواره تاثیرگذاری برگزار شود و این حرکت در این استان که دارای ظرفیت های فراوانی نیز در این زمینه است، استمرار داشته و جریان ساز باشد که با تشکیل دبیرخانه دائمی جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در قزوین این مهم محقق خواهد شد.
مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) پیشنهاد کرد: سفارش و تولید چند بازی رایانه ای فاخر با محوریت فرهنگ رضوی در دستور کار این جشنواره قرار گیرد تا در چند سال آینده بازی های مناسبی برای عرضه به مخاطبان وجود داشته باشد.

هم چنین اکبر اسکندری نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این نشست، با اشاره به قابلیت های فراوان رسانه های دیجیتال در دنیای معاصر،گفت: این قالب امروز مخاطبان فراوانی دارد و ما امیدواریم با تلاش همه همکارانمان در استان و هم چنین حمایت و پشتیبانی مرکز رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و بنیاد بین المللی امام رضا(ع) شاهد برگزاری جشنواره ای فاخر در قزوین باشیم.

بر اساس گزارش، در این نشست مقرر شد عملکرد استان قزوین در برگزاری جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی، پس از پایان برگزاری این برنامه مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد و باتوجه به تجربه ارزنده ای که استان از برگزاری این جشنواره بدست می آورد، جشنواره بطور مستمر در قزوین برگزار شود.
در این نشست
رییس مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیمات نشست را بشرح ذیل جمع بندی کرد:

1- مقرر شد ساخت بازی های رایانه ای با محوریت فرهنگ رضوی، در این جشنواره مورد توجه جدی قرار گیرد.
2-در این نشست بر پایلوت شدن قزوین برای ساخت بازی های رایانه ای با محوریت فرهنگ رضوی و ارائه آموزش های لازم به هنرمندان این رشته در این استان تاکید شد.
3- مصوب شد جشنواره بطور مستمر در قزوین برگزار شود.

4-مقرر شد آموزش های لازم برای هنرمندان این رشته در استان قزوین و کارگاههای آموزشی در مرکز بازی های رایانه ای در تهران برگزار شود.

5-هم چنین مقرر شد بسترهای فنی لازم برای برگزاری جشنواره را مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم نماید.

6- از دیگر مصوبات این نشست ارائه تم های لازم  برای تولید بازی های رایانه ای رضوی، توسط بنیاد بین المللی امام رضا(ع) و دبیرخانه جشنواره رسانه های دیجیتال رضوی در قزوین بود تا آثار بصورت مشترک توسط این بنیاد، دبیرخانه جشنواره در قزوین،مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مرکز بازی های رایانه ای تولید شوند.

۲۹ فروردین ۱۳۹۵ ۱۲:۵۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.