English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در اتاق فکر جشنواره ملی دوبیتی و رباعی رضوی تأکید شد: مهد دوبیتی سرایی کشور میزبان دوبیتی سرایان رضوی

در اتاق فکر جشنواره ملی دوبیتی و رباعی رضوی تأکید شد: مهد دوبیتی سرایی کشور میزبان دوبیتی سرایان رضوی
در دومین نشست اتاق فکر جشنواره ملی دوبیتی و رباعی رضوی که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و دیگر اعضا برگزار شد، دبیر این جشنواره بر ضرورت توجه به محتوا و غنای آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره تأکید کرد.به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از همدان، فاضل عبادی با بیان اینکه همدان را با وجود باباطاهر، می‌توان مهد دوبیتی ایران معرفی کرد؛ افزود: با گذشت چند دوره از برگزاری این جشنواره در همدان به مرور بر عمق و محتوای آن افزوده شده است.

وی خاطرنشان کرد: در دوره گذشته، یک هزار و 400 اثر از 110 شاعر جوان و پیشکسوت به دبیرخانه این جشنواره ارسال شد که 16 اثر به مرحله داوری استانی و ملی راه یافتند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تأکید بر اینکه در تلاش هستیم تا امسال آثار از نظر کمی و کیفی افزایش یابد، تصریح کرد: امسال ثبت نام و ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره به صورت الکترونیکی انجام می‌شود و از این رو به اطلاع‌رسانی گسترده‌ای نیاز داریم.

عبادی اظهار کرد: سال گذشته در ارزیابی‌های انجام شده، همدان با کسب حداکثر امتیاز به عنوان یکی از استان‌های برگزیده در زمینه برگزاری جشنواره رضوی انتخاب شد.

وی افزود: تلاش ما بر این است امسال نیز با بررسی نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت، جشنواره‌ای در خور شأن حضرت امام رضا (ع) برگزار کنیم.
در این جلسه فرم‌های نظرسنجی دوره گذشته ارزیابی و مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد در جلسه آینده مهمان ویژه مراسم و داوران جشنواره معرفی شوند.
یادآوری می شود؛جشنواره ملی دوبیتی و رباعی رضوی 20 مردادماه در همدان برگزار خواهد شد و 30 تیرماه آخرین مهلت ارسال به دبیرخانه جشنواره تعیین شده است.

۲۶ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۲۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.