English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نشست اتاق فکرجشنواره بین‌المللی شعر رضوی آذری با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، در ارومیه برگزار شد

نشست اتاق فکرجشنواره بین‌المللی شعر رضوی آذری با حضور نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی، در ارومیه برگزار شد
نشست اتاق فکر یازدهمین جشنواره بین المللی شعر رضوی به زبان ترکی آذری با حضور نماینده معزز ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه ، مدیر کل اجتماعی وفرهنگی استانداری آذربایجان غربی ،مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی و سایر اعضای اتاق فکر جشنواره در دفتر جلسات امام جمعه ارومیه برگزار شد.به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی آذربایجان غربی ، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در دومین جلسه اتاق فکر یازدهمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به ترکی آذری گفت: این جلسه بر اساس شیوه نامه‌ای که بنیاد امام رضا (ع) تهیه کرده برای بررسی برنامه‌های این جشنواره و رفع نقص‌های دوره‌های قبل ارایه راهکارها و تقویت نقاط مثبت تشکیل شده است.

حجت الاسلام والمسلمین محمد باقر کریمی هدف از این نشست را فراهم کردن زمینه مناسب برای تحلیل و بررسی عملکردها و ارایه راهکارهای کلان، به کارگیری خرد جمعی در بررسی و طراحی برنامه‌های موضوعی جشنواره، اعتمادسازی و مشارکت‌جویی و فرصت یابی و فرصت‌سازی دانست.

 مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی اعضای این اتاق فکر را متشکل از مدیران مرتبط با مسایل فرهنگی، هنری و تعدادی از استادان دانشگاهی و حوزوی معرفی کرد که دانش و تجارب مربوط با مسایل همایش‌ها و جشنواره‌ها را دارند.
 وی افزود: وظایف اتاق فکر شامل فراهم آوردن زمینه مناسب برای تبادل اطلاعات و نظرات میان متفکران، صاحب نظران و مدیران ذیربط، نوآوری و خلاقیت در برنامه‌های موضوعی با آسیب‌شناسی مستمر به منظور پرهیز از کارهای سطحی، کمک به ارتقای کیفی برنامه‌ها، آثار و مراسم و تبادل نظر، همفکری و تعامل با هیات علمی بنیاد و نشست‌های مشترک است.

وی با اشاره به این که سعی ما بر این است که این گونه جلسات را حداقل هر ماه یک بار برگزارشود ادامه داد: به اعتقاد من فعالیت‌های فرهنگی و هنری زمانی می‌تواند در جامعه تاثیرگذار باشد که آن فعالیت‌ها استمرار یابد نه این که تنها یک بار برگزار شود.

 او با بیان این که این جشنواره جریانی پیوسته است و تاکنون ده دوره را تجربه کرده  اظهار داشت: لازمه و ذات رویدادهای فرهنگی و هنری، تعامل و گفت‌وگو است و باید با تغییرات اجتماعی، فرهنگی و ادبی خود را وفق دهد و انعطاف داشته باشد نه این که چارچوبی تدوین کند و تنها در آن چارچوب حرکت کند.

 وی بر تشکیل کمیته هیات داوران برای انتخاب داوران مناسب جشنواره تاکید کرد و یادآور شد: همچنین یکی از کارهایی که باید صورت گیرد تهیه کتابچه‌ای از اشعار برگزیده‌ای است که دبیرخانه جشنواره  طی هشت دوره گذشته به جشنواره شعر ترکی آذری رضوی ارایه داده‌ است.

در این جلسه اعضای اتاق فکر در خصوص نحوه اطلاع‌رسانی و استفاده از ظرفیت صدا و سیما و سایر رسانه‌ها، تهیه فراخوان و برطرف کردن ایرادات محتوایی جشنواره، برگزاری کارگاه شعرخوانی و ادبی، تهیه مستندی از شاعران خارجی و مطرح داخلی، برگزاری محفل صمیمی شاعران خارجی با حضور امام جمعه معزز ارومیه واستاندار آذربایجان غربی، تشکیل چندین کمیته جهت پیگیری هر چه بهتر جشنواره و... بحث و تبادل نظر شد.
شایان ذکر است در پایان جلسه از اعضای دبیر خانه جشنواره شعر رضوی به زبان ترکی آذری توسط حضرت حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید مهدی قریشی نماینده معزز ولی فقیه در استان و امام جمعه ارومیه تقدیر به عمل آمد.

۲۵ فروردین ۱۳۹۵ ۱۴:۲۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.