English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

کمیته علمی جشنواره خوشنویسی رضوی برگزار شد/ کتاب جشنواره به زودی منتشر می شود

کمیته علمی جشنواره خوشنویسی رضوی برگزار شد/ کتاب جشنواره به زودی منتشر می شود
اولین نشست کمیته علمی جشنواره خوشنویسی رضوی در سال جدید برگزار شد و اعضای این کمیته به منظور آسیب شناسی جشنواره های پیشین گرد هم آمدند.در این نشست که در دفتر معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی استان البرز برگزار شد، این معاونت اعضای کمیته را به دقت در کنکاش و بررسی نقاط ضعف و قدرت سیزده جشنواره گذشته دعوت کرد .
ابراهیم شریفی گفت: تجارب ریز و درشت و روشهای موفق و ناموفقی که درجشنواره های پیشین پشت سرگذاشته شده است برای ما یک فرصت است تا بهترین اجرا را داشته باشیم .
وی تصریح کرد: اگر چه این جشنواره برای اولین بار در استان البرز برگزارمی شود سبقه ای طولانی دارد و ما نمی توانیم از این عقبه غافل باشیم .
همچنین از ابتدای اردیبهشت ماه، به طورجدی چاپ کتاب جشنواره را که در تفاهم نامه  بنیاد امضا شده است آغاز خواهیم کرد و امور رونمایی از پوستر جشنواره نیز اجرا خواهد شد.
وی ضمن تشکر  از تیم اجرایی جشنواره خوشنویسی رضوی در  استان البرز اعم از دبیر خانه، مسئول ثبت نام ،زیر پورتال، خبر و اطلاع رسانی و سایر اعضای فعال دراین جریان که به خوبی دین خود را تا کنون به جشنواره امام رضا(ع) ادا کرده اند، افزود:  موقعیت مکانی استان البرز یک پتانسیل است که دسترسی به نخبگان و نوابغ خوشنویسی استان های تهران و قزوین را نیز میسر می سازد و یک مانور مناسب در این موقعیت می تواند دوره ای متفاوت از جشنواره را رقم بزند.
ابراهیم شریفی گفت: تشکیل کمیته علمی که دردوره های پیشین خیلی جدی گرفته نمی شد ، خود یکی از مهمترین اهرم های کمکی برای بهترین اجراست که به وجود آن دردوره چهاردهم دلگرم هستیم.
برگزاری همایش خوشنویسان استان البرزدر بهمن ماه گذشته به پیشنهاد کاشانی مدیرکل فرهنگ وارشاد اسلامی استان ، خود زمینه های انگیزه سازی خوشنویسان درتمام مقاطع را فراهم ساخته است و ما برای رفع دغدغه های مطرح شده از جمله حضور اساتید همواره برنده، که حرف اول را در این رشته می زنند و امکان برد دیگر شرکت کنندگان را تضعیف می کنند نیز، برنامه هایی داریم و در متن فراخوان کاملا روشنگری شده است که بخش اساتید جداگانه داوری می شود و شانس حضورموفق برای دیگرشرکت کنندگان منتفی نخواهد بود.

در ادامه این نشست هریک ازاعضا پیشنهاد و انتقاد خود را در زمینه های متفاوت اعلام نموده و برای ادامه روند امور چاپ کتاب و آسیب شناسی برنامه ریزی کردند.
معرفی هیات داوران، ظرف هفته آینده نیز،از دیگرمصوبات این نشست بود که مقررشد، اسامی 9 داور به انتخاب انجمن خوشنویسان استان،در چهاررشته خوشنویسی به این اداره کل اعلام شود تا امور معرفی ایشان به وزارت خانه نیز هرچه سریعتر انجام شود .

 

 

 

 

۲۴ فروردین ۱۳۹۵ ۱۳:۵۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.