English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

در نشست اتاق فکر جشنواره آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی مطرح شد: ایجاد فضای معنوی در جامعه از برکات جشنواره امام رضا(ع) است

در نشست اتاق فکر جشنواره آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی مطرح شد: ایجاد فضای معنوی در جامعه از برکات جشنواره  امام رضا(ع) است
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، ایجاد فضای معنوی در جامعه را از برکات جشنواره های رضوی دانست و افزود: احترام و متوسل شدن به شخصیت امام رضا(ع) فضای فرهنگی ویژه ای در استان و شهرستان ها ایجاد می کند.
به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا (ع) در استان کهگیلویه و بویراحمد، دکتر رضا دهبانی پور، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، در نشست اتاق فکر جشنواره ملی آئین های نمایشی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی به میزبانی این استان، گفت: قداست این جشنواره به جهت انتساب به امام رضا(علیه السلام) بر همگان روشن است.

وی با بیان اینکه اتاق فکر جهت مشورت و تصمیم گیری در زمینه برگزاری مطلوب جشنواره تشکیل می شود، اظهار داشت: باتوجه به اینکه جشنواره رضوی ظرفیت قابل قبولی در جامعه محسوب می شود، تدابیر اتاق فکر می تواند در راستای برگزاری برگزاری بهتر این جشنواره تاثیرگذار باشد.

دهبانی پور، ایجاد فضای معنوی در جامعه را از برکات جشنواره های رضوی دانست و افزود: احترام و متوسل شدن به شخصیت امام رضا(علیه السلام) فضای فرهنگی ویژه ای در استان و شهرستان ها ایجاد می کند.

این مسئول فرهنگی و هنری کهگیلویه و بویراحمد، گفت: سال گذشته با توجه به نزدیکی به زمان برگزاری جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی فقط یک نشست اتاق فکر برگزار شد.

وی ضمن تاکید بر استمرار برگزاری نشست های اتاق فکر جشنواره به صورت منظم، عنوان کرد: هر چند امسال از لحاظ مالی در مضیقه قرار داریم، ولی در تلاش برای اجرای نمایش های این جشنواره ملی در شهرستان های استان هستیم.

دهبانی پور، به نظرسنجی صورت گرفته مخاطبان جشنواره های رضوی از طرف بنیاد بین المللی امام رضا(علیه السلام) اشاره و اذعان کرد: استان کهگیلویه و بویراحمد طبق این نظرسنجی یکی از استان های پرمخاطب کشور بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کهگیلویه و بویراحمد، ایجاد انگیزه بالا برای دست اندرکاران جشنواره ملی آئین های نمایشی را از جمله نتایج نظرسنجی دانست و افزود: این کار باعث می شود نقاط ضعف و قوت جشنواره بررسی و در جهت بهبود نقاط ضعف احتمالی تلاش شود.

وی از حضور همه گروه های هنری در این نمایش ها اظهار خوشحالی کرد و افزود: نمایش های جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی سال گذشته در محوطه اداره کل ارشاد اسلامی استان، پارک ساحلی و مهروزی یاسوج اجرا و با استقبال بی نظیر مردم استان و دیگر استان ها که به عنوان میهمان حضور داشتند مواجه شد.

دهبانی پور، اثرگذاری و ایجاد فضای معنوی در جامعه را از ویژگی های جشنواره رضوی خواند و خواستار برگزاری نشستی با حضور استاندار و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کهگیلوییه و بویراحمد به جهت همکاری دیگر ادارات و نهادها و همچنین کمک های مالی جهت برگزاری مطلوب این جشنواره ملی شد.

شایان ذکر است، پنجمین جشنواره ملی آئین های نمایشی، نقالی و پرده خوانی در فرهنگ رضوی از سری برنامه های چهاردهمین جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(علیه السلام) است که همزمان با دهه کرامت در یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

۲۲ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۰۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.