English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

چهارمین نشست اتاق فکر جشنواره مولودی خوانی رضوی«هه تاو » برگزار شد

چهارمین نشست اتاق فکر جشنواره مولودی خوانی رضوی«هه تاو » برگزار شد
با حضور حجت الاسلام رحیم جعفری مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، چهارمین نشست اتاق فکر دومین جشنواره مولودی خوانی رضوی"هه تاو" در سنندج برگزارشد.
به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از کردستان،دبیر جشنواره مولودی خوانی رضوی«هه تاو» در این نشست، گفت: چهاردهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با تاسی از سیره نبی اکرم(ص) و ائمه اطهار(ع) در سال اقتصاد مقاومتی،اقدام و عمل،نمودی عینی از تفکر ولایی در پرتو فرهنگ رضوی برگزار می شود.

حجت الاسلام رحیم جعفری افزود: نفس جشنواره امام رضا(ع) رفاقت به جای رقابت و تولید آثار کیفی دینی جهت احیای فرهنگ ناب محمدی است و جشنواره مولودی خوانی رضوی به عنوان یکی از برنامه های هنری این رویداد عظیم فرهنگی این فرصت را برای رقابت سالم هنرمندان فراهم می کند.
دبیر شورای فرهنگ عمومی کردستان عنوان کرد: هنرمندان با استفاده از ظرفیت موسیقی عرفانی و خانقاهی جشنواره می توانند برای معرفی هرچه بهتر تقریب بین المذاهب استان با هنر خود تلاش کنند و حرفی برای گفتن داشته باشند.
وی تصریح کرد: نباید کیفیت در این جشنواره فدای کمیت گردد و رویکرد الکترونیکی ثبت نام در جشنواره جهت نیل به بانک اطلاعات جامع از اقدامات موثر جشنواره است.

دبیر تخصصی دومین جشنواره مولودی خوانی رضوی هم در این نشست گفت: جشنواره هه تاو،ترجمان هنری وحدت و تقریب اسلامی است.
دبیر تخصصی جشنواره مولودی خوانی رضوی «هه تاو» در چهارمین نشست اتاق فکر این جشنواره با تبریک سال اقتصاد مقاومتی،ضرورت توجه به اقدام و عمل در این جشنواره را محور ترجمان تقریب این حرکت هنری خواند.

"دکتر بهنام حیدری" با برشمردن ویژگی های جشنواره مولودی خوانی رضوی با عنوان خاص«هه تاو» افزود: خورشید فروزان مشهد مقدس امروز به عنوان نماد وحدت در جهان اسلام توانسته علاوه بر معرفی اقتدار فرهنگ اسلامی،مکتب مبین محمدی را برای جهان هزاره سوم معرفی نماید.

وی ضرورت ارتقاء کیفی آثار دف نوازان و مولودی خوانان سراسر کشور را در این جشنواره یادآور شد و خاطر نشان کرد:محصولات این جشنواره باید در سراسر کشور نشر یابد تا ایران اسلامی به عنوان مرکز ثقل فرهنگی جهان اسلام بیش از پیش معرفی گردد.
حیدری در پایان اظهار امیدواری کرد که در جشنواره مولودی خوانی رضوی،دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی توجه ویژه ای از حیث حمایت از تولیدات این بخش نموده و انتصاب "فرزاد طالبی" به عنوان مدیرکل این دفتر را نوید بخش تحقق این مطالبه به حق جشنواره دانست.
در این نشست اعضای اتاق فکر با قدردانی از نگاه برگرفته از تقریب و وحدت اسلامی مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) از دبیر جشنواره مولودی خوانی رضوی«هه تاو» خواستار دعوت از "سید جواد جعفری" به عنوان یکی از مهمانان ویژه آیین اختتامیه این جشنواره شدند.

۱۵ فروردین ۱۳۹۵ ۰۹:۵۳

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.