English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اقتصاد مقاومتی در دستور کار جدی دولت قرار دارد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: اقتصاد مقاومتی در دستور کار جدی دولت قرار دارد
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، «علی جنتی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم جشن سال نو در هندوستان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی، با بیان این مطلب گفت: دولت یازدهم از ابتدای سال گذشته تلاش جدی برای تحقق اقتصاد مقاومتی در کشور آغاز کرده است .


وی افزود: ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی از ابتدای سال 94 زیر نظر معاون اول رئیس جمهوری فعالیت خود را آغاز کرده است .

جنتی با بیان اینکه تاکنون 11 برنامه از سوی ستاد اقتصاد مقاومتی تدوین شده است افزود:همان طوریکه رهبر معظم انقلاب اسلام فرمودند اقتصاد مقاومتی درونزا و برونگرا است .

صدور مجوز 4 هزار نشریه الکترونیکی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه عملکرد دولت در بخش فرهنگ در سال 94 را مناسب ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد در دو سال و نیم گذشته عملکرد دولت در بخش فرهنگی باعث علاقمندی بیشتر هنرمندان ،روزنامه نگاران و استادان دانشگاه به دولت شده است .

وی افزود: مجوز فعالیت چهار هزار نشریه الکترونیکی از هفت هزار نشریه در دو سال و نیم گذشته صادر شده است . در سال گذشته بیش از 72 هزار عنوان کتاب در کشور چاپ شده است که این تعداد نسبت به سال های قبل از رشد مناسبی برخوردار است .

وی،توجه جدی به سینما،تئاتر و هنرهای تجسمی را از دیگر اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دانست و تصریح کرد: در جشنواره امسال فیلم فجر ،فیلم های ارزشی زیادی شرکت کرده بود.

برجام بزرگترین موفقیت دولت

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درادامه سال 94 را به واسطه تحریم های ظالمانه قدرت های جهانی سال سختی برای کشور دانست و خاطرنشان کرد همه افرادی که در دولت های گذشته بوده اند تائید می کنند که سال 94 به واسطه تحریم ها بعد از سال 67 ، دشوارترین سال برای کشور بود.

وی تحریم های بانکی و کاهش درآمدهای مالیاتی دولت را ازجمله مشکلات کشور در سال 94 دانست و تصریح کرد: دولت به رغم این مشکلات توانست نیازهای اساسی کشور را تامین و فعالیت های عمرانی را سامان دهد.

جنتی،برجام را موفقیت بزرگی برای کشور دانست و گفت: جمهوری اسلامی بعد از یک سال و نیم گفت وگو با 6 قدرت جهانی پیروزی تاریخی بزرگی به دست آورد.

وی افزود:پیروزی در برجام موفقیت بزرگی بود که با همراهی مردم ،رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و تلاش بی وقفه تیم مذاکراه کننده دولت حاصل شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: پیروزی درمذاکرات ثابت کرد که شعار ملت ایران بر حق بودن انرژی هسته ای یک خواسته برحق است و امروز جامعه جهانی استفاده از انرژی هسته ای را یک حق می داند.

وی افزود:هنوز تحریم ها به طور کامل لغو نشده بود که سران کشورهای مختلف با هیئت های چند صد نفره برای گسترش روابط اقتصادی به ایران سفر کردند.

به گفته وی امسال با جذب سرمایه گذاری خارجی و اقتصاد مقاومتی تحول اساسی در بخش های زیربنایی و زیرساختی کشور ایجاد می شود.

۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ۱۰:۱۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.