English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

قول مساعد مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی برای پوشش مطلوب رسانه ای جشنواره تئاتر رضوی

قول مساعد مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی برای پوشش مطلوب رسانه ای جشنواره تئاتر رضوی
مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی در دیدار با دبیر جشنواره تئاتر رضوی قول مساعد داد که این رویداد بزرگ فرهنگی هنری استان پوشش رسانه ای مناسب در شبکه خراسان شمالی خواهد داشت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ  و ارشاد اسلامی استان خراسان شمالی؛ حسین ثابت‌قدم وحید در دیدار با مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی گفت: برگزاری جشنواره تئاتر رضوی در خراسان شمالی، باعث ارتقای طراز مدیریت فرهنگی و هنری استان شده است، این جشنواره باعث شد تا اعتباری از سوی مسئولان استانی برای راه‌ اندازی تئاتر شهر در استان اختصاص یابد.
دبیر جشنواره تئاتر رضوی در این دیدار به ارائه توضیحاتی درباره روند برگزاری دوره‌های گذشته جشنواره پرداخت و گفت: غیر از ۴ دوره‌ای که جشنواره در شهرهای مختلف برگزار شد، در ۵ دوره گذشته استان خراسان شمالی میزبان این جشنواره بود که امسال نیز دهمین دوره جشنواره تئاتر رضوی در این استان برگزارمی شود.
وی با اشاره به مطالبات مدیران، مسئولان و مخاطبان برای برگزاری مجدد جشنواره تئاتر رضوی، افزود: این خواسته مسئولان و مردم استان در بنیاد بین‌المللی امام رضا (ع) مطرح و تصویب شد.
ثابت قدم وحید ادامه داد: برای اولین بار شورای  سیاست‌گذاری جشنواره تئاتر رضوی در سطحی عالی متشکل از استاندار خراسان شمالی، امام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان، ۲ تن از نمایندگان در مجلس شورای اسلامی، مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا (ع)، مدیرکل هنرهای نمایشی وزارت ارشاد و معاون هنری وزیر ارشاد به همراه ۲ تن از هنرمندان کشور شکل گرفت و اولین جلسه خود را برگزار کرد.
ثابت‌قدم وحید تصریح کرد: استان خراسان شمالی قابلیت تبدیل شدن به پایگاه تئاتر دینی کشور را دارد.
وی با اشاره به برگزاری همایش «گفتمان تئاتر دینی کشور» در روزهای ۲1 و ۲2 خردادماه با حضور نویسندگان و صاحب‌نظران تئاتر کشور، گفت: این همایش در راستای رسیدن به تعریف درستی از تئاتر دینی برگزار می‌شود.
ثابت قدم وحید همچنین در ادامه از تولید اثر مشترک نمایشی بین هنرمندان سه استان خراسان شمالی، جنوبی و رضوی خبر داد و گفت: در این دوره از جشنواره تولید مشترکی در زمینه تئا‌تر رضوی با کشور تاجیکستان داریم که این اثر در استان‌های خراسان شمالی، رضوی، گلستان، سمنان در ایام دهه کرامت به اجرا درخواهد آمد.
دبیر دهمین جشنواره سراسری تئاتررضوی از مدیرکل صدا وسیمای استان خواست تا فعالیت های دهمین جشنواره تئاتر رضوی را به خوبی و به نحو احسن از طریق صدا، سیما، رادیو و شبکه های سراسری اطلاع رسانی کنند.
مهدوی مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی نیز در ادامه این نشست ضمن ابراز خرسندی از برگزاری جشنواره تئاتر رضوی در استان، از این جشنواره به عنوان یک رویداد مهم فرهنگی و هنری  یاد کرد و افزود: برای اطلاع رسانی هر چه بهتر دهمین دوره جشنواره سراسری تئاتر رضوی در استان از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.
 
 

۹ خرداد ۱۳۹۴ ۱۵:۳۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.