English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

یک برگزیده همایش: برپایی همایش آموزه های سیاسی امام رضا(ع) باعث ایجاد انگیزه در میان محققان می شود

یک برگزیده همایش: برپایی همایش آموزه های سیاسی امام رضا(ع) باعث ایجاد انگیزه در میان محققان می شود
یکی از نفرات برگزیده اولین همایش آموزه های سیاسی امام رضا(ع) گفت: برپایی چنین همایش های در استان خراسان شمالی باعث ایجاد انگیزه در میان محققان و پژوهشگران استان می شود و زمینه مساعدی را برای فهم و درک اندیشه¬های آن حضرت فراهم میکند.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، محمد غفوری فر، در خصوص تببین آموزه های سیاسی امام رضا(ع)، گفت: در سال های اخیر توجه شایانی به آموزه های سیاسی اهل بیت(ع) بویژه آموزه های سیاسی امام رضا(ع) شده است، اما باید گفت که هنوز بصورت عملی و کاربردی شاهد استفاده از این آموزه ها در سطح ملی و کشوری نبوده ایم و امید است که مطالعه و واکاوی این اندیشه ها زمینه مساعدی برای کاربردی شدن این آموزه ها در جامعه فراهم کند.
وی همچنین در خصوص عواملی که موجب عدم تببین آموزه های سیاسی امام رضا(ع) می شود، اظهار داشت: شاید بتوان اصلی ترین عامل را عدم توجه دقیق و کاربردی به این آموزه ها دانست، زیرا در بسیاری از مواقع این آموزه¬ها بیان شده و مورد بررسی و تحلیل قرار می گیرد اما  بازخوردی از آنها در سطح جامعه مشاهده نمی شود و این سبب می شود، این آموزه ها بالقوه باقی مانده و بالفعل تبدیل نشود، در نتیجه چون بازخوردی از آن در جامعه مشاهده نشده، سبب بی توجه¬ای به آن می گردد.
غفوری فر افزود: برگزاری کرسی¬های نقد و تبیین اندیشه های اهل بیت  بویژه اندیشه های سیاسی رضوی در دانشگاه ها و مدارس زمینه توجه جوانان و نوجوانان را به این آموزه ها فراهم می کند.
وی در خصوص برگزاری این همایش در راستای ترویج سیره سیاسی امام رضا(ع) گفت:  بی تردید برگزاری چنین همایش هایی زمینه ای مساعد برای ترویج و تبیین اندیشه های سیاسی امام رضا(ع) می باشد زیرا پیش از برگزاری چنین همایش هایی چه بسا اطلاعات اندکی در مورد اندیشه سیاسی رضوی در میان اقشار مختلف مردم بود.
 یادآورمی شود؛ همایش علمی پژوهشی آموزه های سیاسی امام رضا(ع) از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) همزمان با دهه کرامت در استان خراسان شمالی برگزار خواهد شد.

۲۷ مرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۴۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.