English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دبیر همایش خبر داد:مهلت ارسال آثار به همایش سبک زندگی رضوی تا25 مرداد ماه تمدید شد

دبیر همایش خبر داد:مهلت ارسال آثار به  همایش سبک زندگی رضوی تا25 مرداد ماه تمدید شد
مهلت ارسال آثار به همایش علمی پژوهشی «منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» که در استان زنجان برگزار می شود تا 25 مردادماه جاری تمدید شد.

به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، ناصر مقدم، اظهار کرد: تاکنون 74 مقاله از نقاط مختلف کشور به سومین همایش علمی پژوهشی «منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» استان زنجان ارسال شده است.
دبیر همایش علمی پژوهشی «منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» در استان زنجان گفت: زمان اجرای مراسم اختتامیه این همایش از 6 شهریور به 8 شهریور موکول شد.
به گفته دبیر همایش علمی پژوهشی «منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی» این همایش از سری برنامه های دوازدهمین جشنواره بین المللی فرهنگی هنری امام رضا(ع) است که با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی برگزار می شود.
وی ادامه داد:  گسترش فعالیت های پژوهشی و مذهبی مرتبط با سیره ائمه معصومین بویژه امام رضا(ع)، گرامیداشت تولید کنندگان و پدید آورندگان آثار برتر پروهشی در زمینه سیره و شخصیت و معارف امام رضا(ع) از دیگر اهداف برپایی این همایش در استان زنجان است.
مقدم با اشاره به اینکه موضوع همایش منزلت خانواده و سبک زندگی در فرهنگ رضوی برای سومین سال متوالی در استان برگزار می شود، یادآور شد: این همایش در بخش های خانواده در فرهنگ رضوی و سبک زندگی از منظر فرهنگ رضوی اجرا می شود.
به گفته وی علاقمندان شرکت در این همایش می توانند در بخش خانواده در فرهنگ رضوی به موضوعات خانواده ی مطلوب و ویژگی های آن در فرهنگ رضوی در مقایسه با فرهنگهای دیگر، مبانی تحکیم خانواده با بهره گیری از آموزه های رضوی، تاثیر آموزه های رضوی بر ایجاد تعامل انسانی همسران، باور به اصالت آموزه های رضوی و تاثیر آن افراد خانواده، تاثیر آموزه های رضوی بر رشد معنوی افراد خانواده، نهادینه کردن فضایل اخلاقی در افراد خانواده در پرتو احادیث رضوی، همسویی خرد و عاطفه ی مادران متاثر از فرهنگ رضوی در تربیت فرزندان، زن و تدبیر منزل با بهره گیری از عناصر مدیریت در فرهنگ رضوی، تعامل و نقش زن در خانواده به مثابه همسر، مادر در پرتو احادیث رضوی، رهنمودهای فرهنگ رضوی در ایجاد الگوی مصرف خانواده مسلمان، تفاوت الگوی مصرف در فرهنگ رضوی با فرهنگ غرب و نقش بنیادین زن و مرد در تعلیم و تربیت فرزندان در سایه آموزه های رضوی بپردازند.
وی موضوعات مربوط به بخش سبک زندگی در فرهنگ رضوی را عنصرهای زندگی ساز در احادیث رضوی، باورهای دینی و معنای زندگی با تکیه بر آموزه های فرهنگ رضوی، تعامل و تقابل خرد و عشق متاثر از فرهنگ رضوی در ایجاد سبک زندگی مطلوب، تعیین و تبیین عنصرهای سازنده ی سبک زندگی مطلوب در احادیث رضوی، انسان دوستی و سبک زندگی در فرهنگ رضوی و فرق آن با اومانیسم غربی، سبک زندگی در پیوند با الگوی انتخاب و گزینش گری با تکیه بر فرهنگ رضوی، اصول و مبانی گرایش های مادی و معنوی انسان در ایجاد سبک زندگی بهتر با بهره گیری از فرهنگ رضوی، فرهنگ رضوی، فضایل اخلاقی و تاثیر آن بر سبک زندگی، وجود شباهت و مغایرت سبک زندگی رضوی با سبک زندگی در جوامع غربی و تاثیر پدیری کودکان از فرهنگ رضوی و نقش آن در ایجاد سبک زندگی مطلوب عنوان کرد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان خاطرنشان کرد: علاقمندان تا 25 مرداد امسال برای ارسال آثار و مقالات خود فرصت دارند.

۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ۱۰:۵۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.