English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

حاتمی‌کیا در مشهد: این شهر دل ها را می برد

حاتمی‌کیا در مشهد: این شهر دل ها را می برد
ابراهیم حاتمی کیا در آیین اختتامیه جشنواره فیلم فجر مشهد گفت: من با شوق به این شهر آمده ام؛ چرا که این شهر دل ها را می برد. به گزارش وبگاه شمس توس، آیین پایانی یازدهمین دوره جشنواره فیلم فجر، شب گذشته با حضور ابراهیم حاتمی کیا، نرگس آبیار و مریلا زارعی در مشهد برگزار شد.
حاتمی کیا که با فیلم «چ» در این دوره از جشنواره حضور داشت در این مراسم پس از دریافت لوح تقدیر و تندیس خود از همسر شهید برونسی، با تشویق پیوسته حاضران پشت تریبون قرار گرفت و با تأکید بر این که من بنا نداشتم حرف بزنم،گفت: خدایا اگر عزت را تو می دهی، خودت هم به دعای این عزیزان حفظش کن. با شوق به این شهر آمده ام؛ چرا که این شهر دل ها را می برد. من سربازم؛ همچنان سربازم. هر چند هنوز رایحه دهه فجر تمام نشده، باید بگویم در انقلاب فجر سربازان غریبند و این به همت مدیران این مملکت است.
من ادب سربازی را دارم که در میدان مین حرکت می کند ولی دوران، دورانی است که روی فرش قرمز باید حرکت کرد.
در این مراسم هم چنین حجت ا... ایوبی رئیس سازمان سینمایی در سخنانی درباره حاشیه های فیلم "رستاخیز" گفت: من قول می دهم برای نمایش عمومی حساسیت های لازم در نظر گرفته شود هر چند عوامل فیلم مستنداتی را در این زمینه ارائه کرده اند.
زارعی: جایزه‌ای متبرک در شهر امام رضا(ع) گرفتم
سپس از مریلا زارعی که توانست امسال جایزه بازیگر نخست سی و دومین جشنواره فیلم فجر را از آن خویش سازد، توسط مادر شهید ابراهیم زمانیان و مفقودالاثر یوسف زمانیان یزدی تقدیر شد.
مریلا زارعی پس از دریافت این لوح تقدیر از صدیقه تفکری مادر شهیدان ابراهیم و یوسف زمانیان گفت: این جایزه برای من مبارک است، زیرا من دو نقشی را که دوست داشتم ایفا کردم و این فیلم‌ها برای من قابل احترامند.
بازیگر دو فیلم «چ» و «شیار 143»، این جایزه را متبرک دانست و گفت: این جایزه برایم متبرک است که در شهر امام رضا(ع) از دست مادری که در مقابل تمام ایثارشان، کاری نکرده‌ایم، دریافت کردم.
سپس مریلا زارعی به ابراهیم حاتمی‌کیا گفت: آقای حاتمی‌کیا، شما غریب نیستید و برای نسل ما فرمانده‌اید.
وی ادامه داد: خدا را شکر می‌کنم که در این سالها در نقشهایی ظاهر شدم که به شکلی خسران گذشته‌ام را جبران کرده است.
زارعی تأکید کرد که همه آنچه که در فیلم «شیار 143» رخ داد، بیش از آنکه دلایل زمینی داشته باشند، لطف پروردگار بوده است.
وی همچنین گفت: پیش از این فکر می کردم سهمیه هایی که به خانواده شهدا اختصاص می یابد ناحق است اما از الان به این نتیجه رسیده ام که هرچه داریم از خون شهداست.
داوران اصلی فیلمم مادران و زنان سرزمینم هستند
نرگس آبیار کارگردان فیلم شیار 143 نیز در بخشی از این مراسم گفت: شاید بزرگ ترین افتخار زندگی حرفه ای من ساخت فیلمی در مورد مادران جنگ و مادران شهید بود. من فیلمی ساختم که یک نگاه انسانی به جنگ داشته باشد. داوران اصلی فیلم من مادران و زنان سرزمینم هستند. در این مراسم هم چنین فیلم های "چ" و "شیار 143" به عنوان برگزیدگان مردمی معرفی شدند.
گزارش:صدیقه رضوانی نیا
۲۸ بهمن ۱۳۹۲ ۰۹:۵۷

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.