English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

صحبت های بازیگرولایت عشق سکوت سینماگران به احترام مادران شهدا را بر انگیخت/ زارعی: به احترام صبوری های مادران سرزمینم باایستید

صحبت های بازیگرولایت عشق سکوت سینماگران به احترام مادران شهدا را بر انگیخت/ زارعی: به احترام صبوری های مادران سرزمینم باایستید
جشنواره فیلم فجر در حالی با اعلام برندگان در بخش های مختلف به کار خود پایان داد که صحبت های بازگر سریال امام رضا(ع)،همه را به تحسین وا داشت و موجب شد، سینماگران کشوربه احترام مادران شهید سکوت کنند و از جا برخیزند. به گزارش وبگاه شمس توس،در حالی که فیلم های  «رستاخیز» ۷ سیمرغ، «چ» ۶ سیمرغ و «شیار ۱۴۳» ۳ سیمرغ را در این جشنواره از آن خود کردند، صحبت های مریلا زارعی که سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول زن را به خود اختصاص داد ، فضای دلنشنین و انقلابی را در حین برگزاری مراسم اختتامیه در سالن همایش های برج میلاد ایجاد کرد.

فیلم «شیار 143» که بر اساس کتاب «اختر و روزهای تلواسی» نوشته نرگس آبیار ساخته شده و روایت جدیدی از دفاع مقدس است، داستان مادر شهیدی به نام" الفت "را به  تصویر می کشد که عاشقانه انتظار بازگشت فرزندش را می کشد، خبرهای خوبی برای او می رسد، اما امتحان بزرگی هم در راه دارد و...

مریلا زارعی، بازیگری که با ایفای نقش الفت در این فیلم دفاع‌مقدسی تحسین خیلی‌ها را برانگیخت، در خصوص بازی خودش در این نقش می گوید: من اکنون مثل یک مخاطب تحت تاثیر فیلم قرار گرفتم. ما با دقت و وسواس بسیاری کار کردیم تا به سوژه نزدیک شویم تا مبادا خدایی ناکرده به ساحت آدمی که نقشش را بازی می کنم خدشه ای وارد شود.

مریلا زارعی در حالی این صحبت ها را در  نشست پرسش و پاسخ فیلم «شیار 143» عنوان کرد که چندین بار جاری شدن اشک اجازه نداد که صحبت هایش را تکمیل کند.
البته این پایان کار نبود و صحبت های این بازیگر در حین دریافت سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن موجب شد ، سینماگران به احترام مادران شهید در سکوت بایستند.
زارعی بعد از دریافت جایزه ،در سخنانی اظهار داشت:تشکر می کنم از هیات داوران که بازی من به دلشان نشست. خدا را شاکرم که این توفیق را به من داد تا در نقشی سنگین، حساس و مسئولیت برانگیز بازی کنم و باز خدا را شاکرم که این توفیق را به من داد که در قلب شما بنشینم.

وی افزود: این سیمرغ حاصل سال ها مهری است که از شما گرفتم و تجربه ای که از کار کردن با کارگردانان بزرگ به دست آوردم. از آقای ابراهیم حاتمی کیا تشکر می کنم چراکه اجازه دادند در مقابل دوربین شان در فیلم ارزشمند «چ» قرار بگیرم و بیاموزم و دوم به دلیل کار متعهدانه و ارزشمندشان که باعث شدند توجه هیات داوران به «شیار 143» جلب شود.

زارعی تصریح کرد: این جایزه برای من خیلی ارزشمند است. خواهش می کنم به جای تشویق من و این سیمرغ، به احترام همه مادران و زنان سرزمینم که در این سال ها صبورانه ایستادند، عزیزانشان را برای جان و مال و ناموس این کشور دادند و باز هم سکوت کردند، به احترام بایستید.


۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۱۱:۱۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.