English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

وزیر ارشاد : فیلمنامه 'رستاخیز' با شخصیت‌های حوزوی هماهنگ شده و کاملا منطبق با تاریخ صحیح عاشورا است

وزیر ارشاد : فیلمنامه 'رستاخیز' با شخصیت‌های حوزوی هماهنگ شده و کاملا منطبق با تاریخ صحیح عاشورا است
فیلم رستاخیز با محوریت قیام عاشورا و فداکاری های علمدار کربلا،که جوایز بسیاری را از جشنواره فیلم فجر به خود اختصاص داد و بهترین فیلم این دوره از جشنواره شد؛ این روزها در کانون توجه رسانه ها قرار دارد به خصوص که نمایش چهره حضرت عباس(ع) در آن حاشیه هایی را به دنبال داشت.

 اما دکتر علی جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دیروز و در حاشیه جلسه هیات دولت به خبرنگاران گفت: وزیر ارشاد : فیلمنامه 'رستاخیز' با شخصیت‌های حوزوی هماهنگ شده و مشکل تاریخی ندارد و کاملا منطبق با تاریخ صحیح عاشورا است و بسیاری از مراجع از جمله آیت ا... سیستانی آن را تایید کرده اند.

‫جنتی در ادامه گفت: در زمینه دیپلماسی فرهنگی از اول اعلام کردم جزو برنامه های من است و تلاش ما این است که این رایزنی های فرهنگی با هنرمندان خارج از کشور و مراکز فرهنگی را داشته باشیم. یکی از کارهای ما در وزازرتخانه ارشاد بحث نهضت ترجمه است که بسیاری از آثار ارزشمندی را داریم که به زبان فارسی است و باید به زبان های دیگر ترجمه شود.

به گزارش نسیم،وی تأکید داشت: تعداد کتابهایی که به زبان دیگر در نمایشگاه های خارجی عرضه میشود نسبت به کتاب های با زبان فارسی کمتر است.

‫جنتی افزود: شرکت هنرمندان در حراج های بین المللی مانند حراج دبی و اعزام گروه های موسیقی ما بعد از احیای ارکستر سمفونی ملی خودمان به خارج از کشور از دیگر اقدامات ما است. همچنین فیلم های جشنواره بعد از دوبله شدن، برای عرضه در خارج از کشور آماده میشوند.

وزیر ارشاد همچنین ادامه داد: در زمینه سایت های خبری باید از لحاظ محتوا مجوز بگیرند و ضرب العجلی تا آخر دی ماه برای کسب مجوز تعیین شد و بسیار با سهولت مجوز میدادیم و گفتیم سایت هایی که مجوز نداشتند بسته میشوند ولی تا کنون این اقدام را انجام ندادیم.۲۴ بهمن ۱۳۹۲ ۰۷:۴۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.