English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مهمترین دستاورد " مدیریت اسلامی در فرهنگی رضوی"، گسترش نگاه اسلامی به مدیریت است

مهمترین دستاورد " مدیریت اسلامی در فرهنگی رضوی"،  گسترش نگاه اسلامی به مدیریت است
امام جمعه بجستان، گسترش نگاه اسلامی به مدیریت را مهمترین دستاورد همایش " مدیریت اسلامی در فرهنگ رضوی" خواند. به گزارش اداره روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی (ره) خراسان رضوی، محمد حسین ایزدی در خصوص همایش "مدیریت اسلامی در فرهنگ رضوی" که از مجموعه برنامه های دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا (ع) به همت کمیته امداد خراسان رضوی برگزار خواهد شد گفت: این همایش نوعی آموزش است و آموزش کارامد کردن مدیریت اسلامی برای تمامی مدیران در جامعه، بهترین آموزشی است که می تواند وجود داشته باشد.
وی افزود: توجه به سبک وسیاق زندگی و در واقع توجه به مدیریت زیبای ائمه معصومین و مخصوصاً علی ابن موسی الرضا (ع) که یکی از مهمترین دستاوردهای آن نگاه اسلامی به مدیریت است، یکی از ابعادی ست که باید همه ما و مخصوصاً مدیران عالی به آن توجه داشته باشیم زیرا که بر اساس آموزه های دینی تعلیم و فراگیری دانش رمز موفقیت هر کاری است.
امام جمعه بجستان  با تأکید بر تأثیر آموزه های دینی در تمامی عرصه ها گفت: قطعاً تحکّم نمی تواند رمز موفقیت یک مدیر باشد، بلکه با تکیه بر فرهنگ و سیره ی عملی ائمه معصومین مخصوصاً علی ابن موسی الرضا (ع) می توان مدیریت اسلامی و کارآمد را به عرصه ی ظهور رساند.
وی ارتباط با خدا و توجه به اقشار فقیر و نیازمند جامعه را دو عامل موفقیت هر مدیر خواند و تشریح کرد: اولین رمز موفقیت هر مدیری در عرصه ی مدیریت اسلامی، ارتباط با خداست و زمانی که انسان در مقابل خدا کرنش کند و بندگی او را به جا بیاورد و در کل ارتباط خوبی با خدا داشته باشد، خداوند نیز به او توانمندی هایی اعطا می کند که در هیچ حوزه و دانشگاهی و در قالب هیچ آموزش و درسی به دست نمی آید.
محمد حسین ایزدی امام رضا (ع) را الگویی مناسب برای تمام مدیران خواند و گفت: همه مدیرانی که تلاش می کنند مدیریت اسلامی را در جامعه هدفشان محقق کنند باید علی ابن موسی الرضا (ع) را الگوی خود قرار بدهند زیرا که ایشان به دلیل توجه به همه اقشار مخصوصاً اقشار محروم جامعه، در دوران ولایتعهدی خود توانست با عجین کردن مدیریت و حاکمیت جامعه اسلامی خیلی از افراد جامعه را متوجه منصب زیبای امامت کند.
وی گفت: توجه به ماهیت افراد، دومین عامل موفقیت مدیران است. واینگونه بوده که مدیران موفق، به تمامی گروه های جامعه فقط به دلیل این که بنده ی خدا بودند توجه می کردند نه به دلیل این که آنان متمول و یا دارای پست و مقام بودند.
امام جمعه بجستان در خصوص کاربردی کردن همایش "مدیریت اسلامی در فرهنگ رضوی" اظهار کرد: یکی از بهترین شیوه های کاربردی کردن این موضوع، نظر سنجی ست یعنی زمانی که انسان الگو را پیدا کرد و خود را با الگو تطبیق داد، در گام بعدی باید خود را با آن بسنجد.
وی ادامه داد: اگر برای مدیران سنجشی وجود داشته باشد، باید مدیریت مدیران را با الگویی که در جامعه ی انسانی – اسلامی سفارش شده و بر مبنای معیارها و ارزش های اسلامی است بسنجند نه با الگوی غربی.  
وی در مورد نقش نهادها گفت: عملی کردن نگاه مدیریت اسلامی، اولین اقدامی ست که مدیران سازمان ها باید انجام بدهند یعنی مدیران باید حداقل عطری از شمه مدیریت را در رفتار خودشان به بروز برسانند و سپس خودشان را بیان کنند یعنی هر زمان که عملشان  با مدیریت عالی اسلامی تطابق یافت، به زیردستانشان آن را بیاموزند.۱۵ بهمن ۱۳۹۲ ۱۳:۲۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.