English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مهم ترین اولویت های دوره دوازدهم این جشنواره را اعلام کرد

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مهم ترین اولویت های دوره دوازدهم این جشنواره را اعلام کرد
سیدجواد جعفری 5 الویت مهم دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) را تشریح کرد. به گزارش واحد خبر و اطلاع رسانی بنیاد بین المللی امام رضا(ع)،جعفری،مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) تکریم و بزرگداشت امامزادگان، چاپ و انتشار دستاوردهای جشنواره بین المللی امام رضا(ع)، ارتقای کیفی برنامه های موضوعی استان ها و سازمانهای عضو ،توسعه کمی و کیفی جشن های دهه کرامت،بزرگداشت قدمگاههای امام رضا(ع) و توسعه بخش بین الملل این جشنواره را از اولویت های برگزاری جشنواره دوازدهم اعلام کرد.
وی اظهار داشت: یکی از نعمت های بزرگی که خداوند به سرزمین ایران اسلامی هدیه کرده بارگاه منور امام رضا(ع) و امامزادگانی است که در سراسر ایران اسلامی به تبع هجرت امام رضا(ع) وارد این سرزمین شده اند و سالروز میلاد این امام بزرگوار بهانه ای است برای گرامی داشت هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت و بزرگداشت امامزادگان.
جعفری به برگزاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) اشاره کرد و افزود: جشنواره بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) با قالب های فرهنگی و هنری که انتخاب کرده در حقیقت با الهام از آموزه های رضوی برنامه ریزی شده که در این ایام سراسر کشور نسبت به اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی اقدام کنند.
وی گفت: یکی از برکات این جشنواره و ایام دهه کرامت، تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه است که امسال به عنوان اولویت در دستور کار قرار گرفت.
این مسئول فرهنگی و هنری کشور تکریم و بزرگداشت امامزادگان در استان های مختلف کشور را یکی دیگر از اولویت های این بنیاد دانست و عنوان کرد: تکریم و بزرگداشت امامزادگان نیز با همکاری ستادهای بزرگ داشت دهه کرامت به ویژه سازمان اوقاف و امور خیریه کشور و همچنین با محوریت و پیگیری که ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان ها انجام می دهند برگزار می شود.
جعفری یادآور شد: یکی از اولویت های دیگری که در راستای برگزاری دوزادهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) دنبال می شود، فعالیت های علمی و پژوهشی است که دستاوردهای جشنواره  چاپ و منتشر خواهد شد و در اختیار مردم قرار می گیرد.
دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با بیان این که توسعه کمی و کیفی جشن های دهه کرامت و بزرگداشت قدمگاههای آن حضرت از دیگر اولویت های این دوره از جشنواره است،ادامه داد: ارتقای کیفی برنامه های موضوعی جشنواره بین المللی امام رضا(ع)  که توسط استان ها و سازمانهای عضو برگزار می شود، از جمله الویت های دوازدهمین دوره  این جشنواره است.
 جعفری از دیگر اولویت های دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) راتوسعه بخش بین الملل دانست و خاطرنشان کرد: در این بخش با پیگیری هایی که انجام شده 75 کشور در جشنواره بین المللی امام رضا(ع) شرکت می کنند.
مدیرعامل بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) در پایان با بیان این که به زودی شورای سیاست گذاری جشنواره بین المللی امام رضا(ع) تشکیل خواهد شد، گفت: برنامه های جشنواره دوازدهم بعد از تشکیل این شورا که با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می شود اعلام خواهد شد.

۱ بهمن ۱۳۹۲ ۱۰:۴۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.