English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

رسانه‌ها بیشترین نقش را در ترویج فرهنگ رضوی به عهده دارند

رسانه‌ها بیشترین نقش را در ترویج فرهنگ رضوی به عهده دارند
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: رسانه‌ها بیشترین نقش را در ترویج فرهنگ رضوی به عهده دارند.
بمهدی عبدالرزاق نژاد در خصوص نقش برگزاری جشنواره امام رضا(ع) در ترویج فرهنگ رضوی، گفت: به طور کلی جشنواره ای که در ارتباط با ائمه معصومین برگزار می شود برکاتی دارد که باعث زنده شدن رفتار اهل بیت شده و این الگوها هرچه بهتر مطرح شوند در زندگی جوانان تاثیرگزارتر خواهند شد.
وی با بیان اینکه افراد در جشنواره باید از این حضرت اطلاعات کاملی داشته باشند، افزود: آگاهی از فرمایشات و سیره حضرت امام رضا (ع) نقش تأثیرگزاری در معرفت بخشی به جامعه دارد و می تواند جامعه و نفس جوانان را متوجه این امام بزرگوار کند.
عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ رضوی، اظهار کرد: هنرمندان از قالب های هنری مانند؛ نمایش، تفسیر، نقاشی و خطاطی در ایجاد ارتباط بین مفاهیم اخلاقی و ارزش های دینی جامعه و جوانان استفاده کرده و از انجام کارهای سنتی پرهیز کنند تا در انتقال پیام به همه قشرها به خصوص جوانان موفق تر شوند.
حجت الاسلام عبدالرزاق نژاد تصریح کرد: رسانه ها در ترویج این فرهنگ معنوی نقش بسیار تاثیرگذاری دارند که می توانند در زمینه هایی مانند؛ فرهنگ اهل بیت که فرهنگی نورانی و آرامش بخش برای جامعه است، فرهنگ سازی و تاریخچه زندگی امام رضا(ع) را مورد بازخوانی قرار داده و در قالب های هنری گوناگونی ارائه دهند.
وی در خصوص راهکارهای بهبود جشنواره، خاطرنشان کرد: با استفاده از افراد مبتکر می توان طرح ها و برنامه های متفاوتی را در زمینه ابتکاربخشی به جشنواره ارائه و با پرداختن به ابعاد زندگی امام رضا(ع) و اطلاع رسانی مناسب به مخاطبین در این جشنواره به راهکارهای بسیار مطلوبی رسید
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۳۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۲۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.