English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره ملی امام رضا (ع) فرصت مناسبی برای معرفی امام رضا(ع) به همه مردم مشرق زمین است

جشنواره ملی امام رضا (ع) فرصت مناسبی برای معرفی امام رضا(ع) به همه مردم مشرق زمین است
امام جمعه نهبندان گفت: جشنواره ملی امام رضا (ع) فرصت مناسبی برای معرفی امام رضا(ع) به همه مردم مشرق زمین است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی خراسان جنوبی؛ حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزایی در خصوص نقش برگزاری جشنواره امام رضا‌(ع) در ترویج فرهنگ و معارف رضوی گفت: شهر مشهد پایتخت معنوی ایران نامیده شده و کسانی مانند نخبگان و کسانی که در رابطه با مطالعات دینی نقش دارند باید نهایت سعی خود را در ترویج فرهنگ و معارف در این جشنواره انجام دهند.
امام جمعه نهبندان گفت: معنویت و تثبیت ایمان مهمترین دستاورد جشنواره فرهنگ رضوی است.
وی با اشاره به اینکه این جشنواره فرصت مناسبی برای معرفی امام رضا(ع) به همه مردم مشرق زمین است، افزود: با برگزاری جشنواره رضو خدمت بزرگی به اجتماع شده که به خصوص مردم راه صحیح را تشخیص دهند و درخصوص امام رضا(ع) اطلاعات دقیق و کاملی را کسب کرده و راه هدایت را پیدا کنند. 
امام جمعه نهبندان در خصوص نقش هنرمندان در ترویج فرهنگ رضوی اظهار کرد: هنرمندان نقش بسیار بزرگی را در ترویج این فرهنگ معنوی دارند که با کار کردن در قالب‌های هنری مانند؛ شعر و ساخت برنامه‌های رضوی و فیلم در شناخت بیشتر مردم از زندگی امام رضا(ع) تاثیر گزار هستند و با انتقال فرهنگ جشنواره رضوی به نسل‌های بعدی می‌توانند به همه قشرها به خصوص جوانان کمک فراوانی کنند.
حجت‌الاسلام خزایی با اشاره به اینکه یکی از نقش‌های رسانه نهادینه کردن فرهنگ رضوی است که نقش تاثیر گزاری را در ترویج این فرهنگ معنوی ایفامی کنند، تصریح کرد: با ساختن فیلم در زمینه‌های مذهبی مانند زندگینامه امام رضا(ع) به فضای ساده مردمی معنویت بخشیده و در تحقق تثبیت ایمان آن‌ها کمک کرده و این فرهنگ بزرگ را به همه مردم ابلاغ کنند.
وی با اشاره به اینکه راهکارهایی برای بهبود برگزاری جشنواره رضوی وجودارد، خاطر نشان کرد: استفاده از نقطه نظرات و طرح های نخبگان علمی و کارشناسان حوزه اسلامی و اساتید دانشگاه در خصوص تشکیل سمینار، ارائه پایان نامه در رابطه با جشنواره رضوی راهکارهایی جدید برای معرفی امام رضا(ع) در موضوع جشنواره رضوی هستند. 
گفتنی است دومین جشنواره ملی نقاشیخط و حروف نگاری رضوی از سری برنامه های دهمین جشنواره بین المللی امام رضا(ع) با گستره ملی همزمان با هفته کرامت در خراسان جنوبی برگزار می شود.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۲۸ مرداد ۱۳۹۱ ۲۳:۵۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.