English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس: فرهنگ اهل بیت برجسته ترین شاخص فرهنگ ایرانی است

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس: فرهنگ اهل بیت برجسته ترین شاخص فرهنگ ایرانی است
فرهنگ اهل بیت برجسته ترین شاخص برای فرهنگ ایرانی است و عمق و غنای خاصی دارد.
جواد کریمی قدوسی نماینده مردم مشهد و کلات اظهار کرد: فرهنگ اهل بیت برجسته ترین شاخص برای فرهنگ ایرانی است و از عمقی برخوردار است که قرنها باید روی آن سرمایه گذاری شود.
وی تاکید کرد: باید دستاوردهای این فرهنگ غنی به نسل جوان منتقل شود و افراد جامعه نسل به نسل از دستاوردهای آن استفاده کنند.
کریمی تصریح کرد: در ایران اسلامی وجود بارگاه حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) برای ملت ایران فرصت استثنایی بوجود آورده که باید از این فرصت بهره کامل را برد.
نماینده مردم مشهد و کلات با اشاره به جشنواره امام رضا(ع) عنوان کرد: این جشنواره به خوبی می تواند فرهنگ رضوی را ترویج یابد و دیگر معارف اهل بیت نیز با اتکا به این جشنواره و مضجع شریف علی بن موسی الرضا(ع) تدوین و ترویج شود.
وی با بیان اینکه جشنواره امام رضا(ع) اقدامات خوبی تا کنون داشته است،متذکر شد: با عمق بخشی مناسب می توان از این فرصت استثنایی بهره جست.
کریمی خاطر نشان کرد: این جشنواره باعث شده است ما امروز شاهد برگزاری کنگره های جهانی در مقوله ترویج فرهنگ رضوی باشیم ودربحث گسترده ای این امر بین آحاد مردم انجام شود و توجهات مردم را معطوف خود دارد.
نماینده مردم مشهد و کلات با تاکید بر تداوم این حرکت بیان کرد: اگر طراحی ها و اجرای این جشنواره هدایت شود و نخبگان از تمام شهرها کشور در ترویج فرهنگ رضوی تلاش کنند و از این ظرفیت عظیم جشنواره استفاده کنند، تحول شگرفی در عرصه سیاسی، اجتماعی، فرهنگی ایران بوجود می آید.
وی با تاکید بر اینکه فرهنگ رضوی باید در جامعه نماد آشکاری پیدا کند، خاطرنشان کرد: فرهنگ رایج آشکار در شهرها متناسب با فرهنگ رضوی نیست به خصوص در مشهد نیازمند بازنگری جدی در این خصوص هستیم.
کریمی با بیان اینکه ظاهر یک جامعه خبر از باطن آن جامعه هم می دهد، تصریح کرد: در حکومت اسلامی و اهل بیت (ع) باید ظاهر منطبق با افکار اهل بیت باشد به خصوص در مشهد باید شرایط بگونه ای باشد که توجه و نگاه هر تازه وارد به شهر را به خود معطوف دارد و با مشاهده آثار رضوی کسب فیض کند.
نماینده مردم مشهد و کلات تاکید کرد: معارف رضوی و روایات امام رضا(ع) باید همه شهر را پوشش دهد وتبلیغات اقتصادی و کالایی در ذیل فرهنگ رضوی درج شود.
وی با انتقاد از عملکرد شهرداری دراین خصوص گفت: شهرداری ها گاهی هزینه ها را در بسترهای فرهنگی غیر مفید صرف می کنند و در حالی که می توان از معارف غنی اهل بیت در سطح شهر استفاده کرد اما این کار را نمی کنند.
کریمی اظهار کرد: باید شورای شهر قانون گذاری در این خصوص داشته باشد و این قانون گذاری برای کسب درآمد نباشد بلکه برای ترویج مکتب اهل بیت باشد.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۲۵ مرداد ۱۳۹۱ ۰۸:۳۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.