English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

مدیر کانون پرورش فکری مازندران: آمادگی 14 کشور جهت شرکت در جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی

مدیر کانون پرورش فکری مازندران: آمادگی 14 کشور جهت شرکت در جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی
مدیر کانون پرورش فکری مازندران گفت: تاکنون قصه گویان14 کشور آمادگی خود را جهت شرکت در جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی اعلام کردند.
به گزارش کمیته اطلاع رسانی جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی، قاسم عزیز زاده گرجی درجلسه کمیته اطلاع رسانی جشنواره با بیان این خبر افزود: با رایزنی های بعمل آمده در بخش بین الملل این جشنواره 14 قصه گو از کشور‌های؛ پاکستان، کانادا، امریکا، افریقای جنوبی، سوئد، اسپانیا، آلمان، فیلیپین، هند، کنیا، افغانستان، زیمباوه، روسیه و عراق جهت شرکت در این جشنواره اعلام آمادگی نمودند.
وی تصریح کرد، در کشور افغانستان با ایجاد دبیرخانه فرعی، جشنواره قصه گویی رضوی، 40 اثر برگزیده ازسوی دبیرخانه به دبیرخانه اصلی ارسال شد .
گرجی با بیان اینکه بخش بین الملل جشنواره به نسبت سال قبل از رشد قابل ملاحضه ای همراه بوده است، مهمترین رویکرد جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی را چه در بخش ملی و چه فراملی ایجاد فضای رضوی در داخل و خارج از کشور و ترویج معارف الهی عنوان کرد.
این مسئول یکی دیگر از توفیقات کیفی این جشنواره را برگزاری جشنواره های استانی خواند و خاطر نشان کرد، امسال کانون پرورش فکری استان البرز نیز این جشنواره را به صورت استانی برگزار نمود که برگزیدگان خود را به جشنواره کشوری معرفی کرد.
دبیر جشنواره بین المللی قصه گویی رضوی اظهار کرد، در بخش آثار ارسالی که تا کنون به جشنواره رسید، استان مازندران بیشترین آثار را ارسال داشت که مراکز قائمشهر با 100 اثر، چالوس 100 اثر و کیاکلا با 90 اثر بیشترین آمار قصه گویی را تا کنون داشته اند.
وی با خبر داوری این جشنواره در دو بخش مقدماتی و نهایی گفت: در مرحله اول 12 داور آثار سه بخش کودک، نوجوان و بزرگسال را داوری و 3 داور در بخش نهایی جشنواره، قصه‌های برگزیده را مورد ارزیابی قرار خواهند داد .
مدیر کانون پرورش فکری مازندران همچنین از فعالیت مراکز فرهنگی و هنری این استان جهت شرکت در سایر جشنواره های رضوی خبر داد و فعالیت های صورت گرفته در این مراکز را به نسبت سال گذشته چشمگیر عنوان کرد.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۲۳ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۰۵

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.