English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع): خاطرات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس با موضوع الهام آنان از حرم و سیره رضوی چاپ می شود

دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع): خاطرات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس با موضوع الهام آنان از حرم و سیره رضوی چاپ می شود
دبیر جشنواره بین المللی امام رضا(ع) تقارن دهه کرامت با هفته دفاع مقدس را مبارک دانست و گفت:با توجه به تقارن دهه کرامت با هفته دفاع مقدس ضروری بود ویژه‌برنامه‌هایی برای این منظور در نظر گرفته شود.
سید جواد جعفری افزود: کسانی که در 8 سال دفاع مقدس جنگیدند و از خاک این مرز و بوم دفاع کردند و کسانی که اکنون در دهه کرامت در سراسر کشور فعالیت می کنند هدفشان یکی است.
وی ادامه داد: در جلسه شورای مشورتی جشنواره سعی شده است حداکثر بهره برداری از تقارن این دو ریداد بزرگ انجام شود و برنامه ریزی مناسبی صورت گیرد.
جعفری از برگزاری مراسم ویژه در شلمچه خبر داد و اظهار داشت: یادروز ورود امام رضا(ع) به خاک ایران از مرز شلمچه را با یادمان شهدای هشت سال دفاع مقدس برگزار می‌کنیم.
وی افزود: معاونت فرهنگی وزارت ارشاد از طریق بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان و با حمایت این معاونت خاطرات رزمندگان 8 سال دفاع مقدس در ارتباط با حرم مطهر امام رضا(ع) و ارتباط معنوی خاص رزمندگان با امام هشتم شیعیان(ع) و الهام آنان از حرم و حریم رضوی جمع آوری می شود و مجموع این خاطرات به صورت کتاب به چاپ می رسد
دبیر جشنواره امام رضا(ع) اضافه کرد: ضمن اینکه از طریق بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان نیز دو رمان با این موضوع نگاشته و منتشر می‌شود.
وی از ارسال فیلمهای با موضوع دفاع مقدس به استانها خبر داد و گفت: در جلسه شورای مشورتی جشنواره مصوب شد مرکز سینمای مستند و تجربی فیلمهایی با موضوع دفاع مقدس در دهه کرامت را در قالب 32 بسته آماده کند و از طریق دبیرخانه دائمی جشنواره به 32 استان کشور ارسال شود.
جعفری افزود: به همه استانها از طریق معاونت اداری و مالی و امور استانهای وزارت ارشاد ابلاغ شده است که در تمامی برنامه های دهه کرامت بخش ویژه ای به دفاع مقدس اختصاص داده شود.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۲۲ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۴۹

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.