English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون پژوهشگاه فرهنگ وارتباطات وزارت ارشاد : پایان فاز اول کتابخانه الکترونیکی با محوریت امام رضا (ع) در قالب نرم افزار

معاون پژوهشگاه فرهنگ وارتباطات وزارت ارشاد : پایان فاز اول کتابخانه الکترونیکی با محوریت امام رضا (ع) در قالب نرم افزار
معاون پژوهشگاه فرهنگ و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی گفت: در دهمین دوره از جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از 70 مقاله ترجمه شده رونمایی خواهد شد.
علی سروری مجد در جلسه کمیته علمی دهمین دوره از جشنواره ضمن ارائه گزارش عملکرد گفت: این پژوهشگاه از سال 88 همکاری خود را با دبیرخانه آغاز کرده است که بیشترین فعالیت ما نظارت بر پژوهش هایی است که در جشنواره های مختلف ارائه می گردد.
وی ادامه داد: در همین راستا این پژوهشگاه آثار پژوهشی 9 ساله گذشته را که تقریبا 90 مقاله علمی برگزیده بود از استان های سراسر کشور جمع آوری کرد و به سر ویراستار و متخصصین حوزه ارسال نمود که از این میان 70 مقاله برای ترجمه انتخاب شد.
سروری مجد ادامه داد : تعدادی از مترجمین و متخصصین 70 مقاله مذکوره در خصوص حضرت رضا (ع) است را در 8 جلد کتاب به زبان انگلیسی ترجمه کرده اند که در جشنواره دهم رونمایی خواهد شد .
وی تصریح کرد: از سال 90 پژوهشگاه به تالیف 13 اثر پژوهشی در خصوص حضرت ،تولید نرم افزار، دایره المعارف و تدوین چشم انداز جشنواره را به عهده .دارد.
معاون پژوهشگاه فرهنگ وارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در خصوص نرم افزار گفت: این نرم افزار که به سفارش دبیرخانه جشنواره توسط مرکز تحقیقات نور در قم آماده می شود مجموعه ای از کتابهای تولید شده از قرن دوم هجری تا کنون است .
وی ادامه داد: این نرم افزار که خود به تنهایی کتابخانه ای جامع است کتب دارای شناسنامه با محوریت حضرت رضا (ع) را در خود جای داده و به صورت الکترونیکی در اختیار مخاطبین قرار خواهد داد.
سروری مجد اضافه کرد: در حال حاضر 120 عنوان کتاب جهت بارگذاری در این نرم افزار آماده شده که در فاز های بعدی این تعداد به هزار عنوان خواهد رسید
وی در خصوص نرم افزار گفت: این نرم افزار قابلیت جستجو ،پژوهش بسیار قوی و آسان را از کتب منتشر شده طی سال های گذشته را در اختیار کاربر قرار خواهد داد که در فاز اول به زبان فارسی و عربی می باشد.
وی ادامه داد: 120 عنوان کتاب مذکور شامل 500 جلد کتاب تخصصی است که بعضی از کتب از دو جلدی تا 20 جلدی می باشد.
معاون پژوهشگاه فرهنگ وارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی در پایان سخنان خود گفت: در فاز دوم این نرم افزار سعی داریم با فراخوان کردن ناشران و مولفین نسخه های چاپی موجود با محوریت حضرت رضا (ع) را شناسایی و پس از تحقیق در محتوا، بارگذاری نماییم.
در ادامه این جلسه دکتر غلامرضا جلالی عضو هیات علمی جشنواره شرح وظایف کمیسیون هنر را 14 محور ذکر کرد و گفت: شناسایی ظرفیت های هنری و تدوین سیاست های کلان هنری جشنواره بویژه برنامه ریزی جهت همگرایی هنرها و تعامل آنها در موضوعات مختلف جشنواره، ارزیابی آثار هنری و بهره گیری از اساتید برجسته، توجه به ملاک های تخصصی از جمله غنای تکنیک، قالب و محتوا ، توجه به هنجارها و آموزه های امام رضا (ع) و ... در آثار تولیدی از مهمترین وظایف این کمیسیون است.
گفتنی است این جلسه با هفت دستور جلسه به کار خود پایان داد.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۲۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.