English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

همایش "تاثیر فرهنگ رضوی بر فرهنگ عامه" در سوادکوه

همایش "تاثیر فرهنگ رضوی بر فرهنگ عامه" در سوادکوه
همایش "تاثیر فرهنگ رضوی بر فرهنگ عامه" در سوادکوه برگزار شد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه در این مراسم بیان داشت: ماه مبارک رمضان فرصت تجدید باورمندی به اعتقادات اصیل شیعه است.
موسی پهلوان با اشاره به اینکه هفته رضوی با هدف بهره‌مندی از برکات حضور امام هشتم شیعیان در کشور ما است، گفت: امام رضا (ع) به دلیل نزدیکی عاطفی و جغرافیایی در دل‌های مردم ما قرار دارد.
رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سوادکوه، مازندران را نخستین خاستگاه علویان توصیف و خاطرنشان کرد: ماه مبارک رمضان فرصت تجدید باورمندی به اعتقادات اصیل شیعه است.
وی به بهره‌مندی مردم ایران در مقاطع مختلف تاریخی و اجتماعی از باور اعتقاد به ائمه معصوم اشاره کرد و یادآور شد: فرهنگ عامه ملت ایران سراسر با نام و یاد و رفتار امام رضا(ع) و بیان ویژگی‌های رفتاری ایشان همراه شده است.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه نیز با اشاره به ارادت ملت ایران به امام هشتم شیعیان گفت: اعتقاد ملت ایران به امام رضا(ع)، حضرت معصومه (س) و امامزادگان این سرزمین سابقه تاریخی، اعتقادی و عاطفی دارد.
محمد احمدی با نقل خاطره‌ای از تاثیر فرهنگ رضوی بر فرهنگ عامه گفت: فرهنگ عامه و فولکوریک مردم تاثیر زیادی از علاقمندی‌های تاریخی آنان دارد.
وی به مسیر سوادکوه برای زائران حرم رضوی اشاره کرد و افزود: مردم سوادکوه پذیرایی از مسافران حرم رضوی را برای خود افتخار می‌دانند.
معاون فرهنگ اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد سوادکوه نیز بیان داشت: اخلاق حلقه گمشده زندگی امروز جهان است که با استفاده از راه و روش امامان معصوم می‌توان به اخلاق حسنه دست یافت.
حجت‌الاسلام علی رضانژاد خواستار فرهنگ سازی رفتار ائمه در جامعه شد و افزود: دستیابی به اهداف دینی و اخلاقی و فرهنگی جامعه با استفاده از تعالیم تحقق خواهد یافت.
در پایان این مراسم شش نفر از خبرنگاران فعال مورد تقدیر قرار گرفتند.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۲۱ مرداد ۱۳۹۱ ۰۹:۴۸

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.