English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

جشنواره پویانمایی رضوی سبب گسترش این صنعت در گلستان شد

جشنواره پویانمایی رضوی سبب گسترش این صنعت در گلستان شد
دبیر چهارمین جشنواره پویانمایی سیره رضوی گلستان گفت: این جشنواره اسباب بسط و گسترش صنعت پویانمایی در بین هنرمندان و نسل جوان استان را فراهم آورده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: وجود مقدس بارگاه امام رضا(ع) همواره منشا خیر و مقبولیت بر این سامان فرهنگی و مذهبی بوده است.
غلامرضا منتظری، دبیر چهارمین جشنواره پویانمایی سیره رضوی گلستان گفت: وجود مقدس بارگاه امام رضا(ع) همواره منشا خیر و مقبولیت بر این سامان فرهنگی و مذهبی بوده است.
وی افزود: وظیفه داریم برای آشنایی بیشتر اقشار جامعه با معارف ناب رضوی به طرح ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و احادیث و روایات منصوب به آن حضرت با بهره مندی از ابزار نیرومند فرهنگی و هنری مبادرت نمائیم چرا که ارائه این معارف در قالب و ساختاری جذاب و زیبا تاثیر بیشتری را در اندیشه ها و افکار در قلب و جان مردم خواهد گذاشت.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان تصریح کرد: استان گلستان در بین فعالیت های گسترده فرهنگی و هنری، عرصه پویانمایی یا انیمیشن را به عنوان محور فعالیت خود قرار داه است تا با استفاده از این صنعت مدرن و هنر تاثیرگذار گامی هر چند کوچک در جهت ترویج فرهنگ رضوی و ارتقای سطح دانش و بینش مذهبی جامعه بردارد.
وی با بیان اینکه از زمان شکل گیری این رخداد بزرگ فرهنگی در استان گلستان، آثار و برکات این جشنواره را به عینه شاهد بوده ایم، خاطرنشان کرد: این جشنواره از یک سو موجبات تحقیق، پژوهش و توجه بیشتر هنرمندان کشور را به زندگی و معارف رضوی فراهم ساخته و از سوی دیگر اسباب بسط و گسترش صنعت پویانمایی در بین هنرمندان و نسل جوان استان را فراهم آورده است.
منتظری گفت: امروز علاوه بر شکل گیری آموزشگاه های آزاد هنری با محوریت پویانمایی، کودکان و نوجوانان این سامان نیز تمرین و تجربه ارزشمندی را برای رسیدن به آرمان های والای اسلامی آغاز کرده اند.
وی افزود: جشنواره پویانمایی رضوی امسال نیز به جهت کمیت و کیفیت به بهتر و فراتر از سال های پیشین خواهد بود و در این رخداد بزرگ فرهنگی و هنری علاوه بر بخش آثار تولید شده از نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی مرتبط با قلمرو امام رضا(ع) استفاده خواهد شد و با حضور استادان با تجربه این عرصه کارگاه آموزشی برای شرکت کنندگان را با هدف ارتقای طراز دانایی و توانایی برگزار می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان گفت: همزمان با برگزاری این دوره از جشنواره، اولین مرکز پویانمایی استان با هدف تولید آثار فرهنگی و هنری و با همت هنرمندان علاقمند استان فعالیت خود را آغاز می کند.
منتظری گفت: با هماهنگی های صورت گرفته با صداوسیمای مرکز گلستان مقرر شد از آثار واجد شرایط در قالب فیلمنامه و اثر تولیدی فعالیت لازم صورت گیرد.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۲:۰۴

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.