English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

برای نخستین بار در کشور راه اندازی کانون خبرنگاران رضوی در مازندران

برای نخستین بار در کشور راه اندازی کانون خبرنگاران رضوی در مازندران
برای نخستین بار در کشور کانون خبرنگاران رضوی در مازندران راه اندازی می شود.عباس مهدوی مسئول روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران در نشست بررسی راهکارهای ترویج فرهنگ رضوی در فضای مجازی با اعلام این خبر گفت:
همانطور که حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) خادمان بسیاری دارد که عاشقانه به ساحت امام هشتم خدمت می کنند، اهالی رسانه نیز ارادت و دلدادگی شان را در قالب آثار رسانه ای بروز و ظهور می دهند.
وی افزود: خادمان رسانه ای رضوی در عرصه ای وسیع، پرمخاطب و تأثیرگذار می توانند فرهنگ و سیره رضوی را در جامعه نهادینه سازند.
مهدوی اظهار داشت: تاکنون از ظرفیت های رسانه ای برای ترویج فرهنگ رضوی و شناساندن ابعاد مختلف زندگانی علی بن موسی الرضا(ع) به اقشار مختلف جامعه بهره لازم برده نشده است.
مسئول روابط عمومی جشنواره سراسری نامه ای به امام رضا(ع) افزود: سفر سالانه میلیون ها زائر به شهر بهشت، مشهد مقدس بیانگر ارادت مردم به عالم آل محمد(ص) است. اما هنوز از این دلدادگی عظیم و معنوی برای ترویج فرهنگ رضوی در جامعه الگو برداری مطلوبی نشده است.
وی شکل گیری جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا(ع) را یک اتفاق ارزنده، ماندگار و جریان ساز در زمینه توجه افکار عمومی به فرهنگ رضوی توصیف کرد و افزود: رسانه ها می توانند از جشنواره های فرهنگی و هنری امام رضا(ع) برای تولید آثار رسانه ای جذاب و فراگیر استفاده کاربردی کنند.
مهدوی از حمایت های مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی برای فعالیت های مرتبط با فرهنگ رضوی در رسانه ها قدردانی کرد و گفت: با تشکیل کانون خبرنگاران رضوی از توانمندی ها، دیدگاه ها و خلاقیت اهالی رسانه برای کیفی سازی رویدادهای فرهنگی و هنری رضوی در مازندران بصورت هدفمند بهره خواهیم برد.
مدیر اجرایی جشنواره پیامک ادبی رضوی در مازندران افزود: هدف این کانون استمرار تولید آثار رسانه ای رضوی در طول سال خواهد بود.
مهدوی ادامه داد: در کانون خبرنگاران رضوی افراد دارای بانک اطلاعاتی هستند و ارتباط پویا و مستمری با دبیرخانه جشنواره امام رضا(ع) در مازندران خواهند داشت.
وی اظهار داشت: خادمان رسانه ای عضو این کانون مسیر اطلاع رسانی و جریان سازی مؤثر فرهنگ رضوی را تعیین خواهند کرد.
مهدوی در بخش دیگر سخنانش گفت: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران نخستین فعال و مسئول فرهنگی است که به عضویت افتخاری این کانون در آمده و برای حمایت از اهداف والای این مجموعه اعلام آمادگی کرده است.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۸ مرداد ۱۳۹۱ ۱۱:۵۰

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.