English Arabic
به شمس توس خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود
    
 

اخبار

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور: بهره گیری از آموزه های رضوی در حوزه محیط بانی کشور بسیار ضروری است

معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست کشور: بهره گیری از آموزه های رضوی در حوزه محیط بانی کشور بسیار ضروری است
معاون رییس جمهور و رییس سازمان محیط زیست کشور حضور در خراسان را توفیق و برگزاری جشنواره امام رضا(ع) را کاری دلی خواند و گفت: امام رضا (ع) ثروت بی پایانی در نزد ملت ایران است.
مهندس محمدی زاده افزود: سفر امام رضا (ع) از مدینه به مرو به ما شناسنامه داد، هویت داده امام رضا‌(ع) شخصیت جهانی است و به تمام جهان تعلق دارد.
وی ادامه داد: جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از مشهد شروع شد و سپس لایه دیگر، استانها و کشورهای جهان را درگیر کرد و جای خودش را نه تنها در جامعه فرهنگی هنری بلکه در بین آحاد جامعه نیز بازکرد به گونه ای که در حال حاضر برخی از بخشهای این جشنواره با جشنواره های تراز اول کشور مثل فیلم فجر، تأتر فجر و ....رقابت می نماید و جامعه از طریق این جشنواره علقه های خود را نسبت به حضرت امام رضا (ع) بیان می نماید.
محمدی زاده اظهار داشت: به لطف خدا جشنواره بین المللی امام رضا (ع) از حمایت بسیار خوب رئیس جمهور محترم ، دولت و به ویژه وزیر ارشاد برخوردار می باشد.
وی گفت: معارف و سیره امام رضا (ع) در بین مردم جای خودش را باز کرده است و با تاسی به این سیره مردم به امام رضا (ع) پناه می آورند و ارتباط برقرار می کنند.
رییس سازمان محیط زیست کشور با اشاره به نامگذاری روز میلاد امام رضا(ع) به عنوان روز محیط بان بیان داشت: بخش عمده نیروهای سازمان حفاظت محیط زیست محیط بان هستند و در سازمان روز میلاد حضرت امام رضا (ع) روز محیط بان نامگذاری شده است و در این روز محیط بانان از سطح کشور به مشهد دعوت می شوند و اقدام به گلباران حرم مطهر می نمایند و مراسم ویژه ای در مشهد انجام می شود و در سراسر کشور نیز به همین مناسبت در روز میلاد مراسم معنوی و جشن بر پا می شود.
وی افزود: کلیه انبیاء و امامان ما به جز حضرت یونس که خیاط بودند با طبیعت سر و کار داشتند و ما با بهره گیری از این سیره و روش در جشنواره بین المللی امام رضا (ع) برنامه ای را تعریف می کنیم.
محمدزاده خبر از تشکیل کارگروهی برای برگزاری جشنواره ای با عنوان امام رضا(ع) داد و گفت: رویکرد اول استراتژی سازمان این باشد که از آموزه ها و فرهنگ رضوی برای حفظ طبیعت بهره گیری شود و رویکرد دوم به مجموعه حوزه طبیعی قداست داده شود و با استفاده از جهت گیری حضرت امام رضا (ع) در تعظیم و تکریم طبیعت در کلام و سیره ایشان جنبه های معنوی مربوط به طبیعت را در جامعه زنده کنیم تا جایگاه منابع طبیعی در جامعه نهادینه شود.
محمدی زاده افزود: نتایج به دست آمده از این کارگروه دستمایه یک کار پژوهشی سنگین خواهد بود که در حوزه و دانشگاه می تواند به آن پرداخته شود و جنبه های معرفتی طبیعت از این طریق به جامعه القا شود.
محمدی زاده اظهار داشت: لازمه تحقق این کار برگزاری چند نشست وزین است و امسال در حوزه ملی و سال آینده در حوزه بین الملل وارد خواهیم شد.
معاون رییس جمهور بهره گیری از آموزه های رضوی را در حوزه محیط بانی کشور را بسیار ضروری ارزیابی نمود و اظهار داشت: باید به گونه ای عمل کنیم که به هر پاسگاه محیط بانی که وارد می شویم عطر رضوی به مشام برسد.
وی همچنین بر چاپ جزوات و بروشور هایی جهت اطلاع رسانی مبتنی بر آموزه های رضوی مرتبط با حوزه کاری سازمان تاکید نمود و اظهار داشت: از پایان نامه ها و رساله های دکتری با موضوع محیط زیست در فرهنگ رضوی توسط سازمان حفاظت محیط زیست حمایت می شود.
فن آوری اطلاعات و ارتباطات جشنواره بین المللی امام رضا(ع)
۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ۱۰:۱۶

اظهار نظر

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده:
پست الکترونیک: *  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این وب‌سایت متعلق به بنیاد بین المللی فرهنگی هنری امام رضا (ع) می‌باشد.